Hoşgeldiniz  

Rusya gecesinde Karlov unutulmadı

admin | 27 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği “Cumhuriyet Benim” festivali kapsamında, Rusya gecesi gerçekleştirildi. Gecenin açılışında, suikast sonucu Ankara’da hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi AndreyKarlov anısına saygı duruşu yapıldı.

Cumhuriyetin 94. kuruluş yılını, 94 etkinlikle kutlayan Maltepe Belediyesi’nin tarihi Beşçeşmeler Meydanı’nda düzenlediği kültür buluşmaları, Rusya gecesi ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İstanbul-RusKom (İstanbul-Rusya ve Komşu Ülkeler Girişimciler) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kılınç,  “Rusyalı dostlarımızı Maltepe’de ağırlayan, bu geceyi organize ederken sonuna kadar bize destek olan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür ediyorum. İki ülke halkları arasındaki kardeşliğin artarak devam etmesi gerekiyor” dedi.

GELENEKSEL KIYAFETLERİYLE SAHNE ALDILAR

Ankara’da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden, Rusya’nın Ankara eski Büyükelçisi AndreyKarlov da unutulmadı. Karlov anısına saygı duruşunda bulunan gecede, Rusya’ya ait halk dansları ve müzik dinletileri yapıldı. Udmurtya Devlet Dans ve Müzik ekibi İtalmas, Bakırköy AFEM Kültür Merkezi Kafkas Destanı Dans Akademisi ve Koro Lyubava’nın geleneksel kıyafetleriyle sahne aldığı gecede, izleyiciler keyifli dakikalar yaşadı.

74 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle