Hoşgeldiniz  

Rumeli adlı Buğday rakiplerini geride bıraktı

| 13 Eylül 2017 | Genel, Tarım ve Hayvancılık, Tüm Manşetler

 

Rumeli  adlı buğday cinsi, rekor seviyede kalite ve yüksek verim verince, rakiplerinin yerini alarak bu yıl da yüksek taleple sattı.

Trakya Tarım firmasının sahibi İlhami Özcan Aygun, “Temennimiz, Türkiye’de tamamen yerli ıslahtan gelen ürünlerin kullanılmasıdır. Onun için de bir hedef koymuştuk. AR-GE ekibimiz ve üretim ekibimizle beraber, onu başardık” dedi.

Süleymanpaşa ilçesinde tohum ıslah çalışmaları yürüten Trakya Tarım firmasının sahibi İlhami Özcan Aygun, geliştirdikleri Rumeli çeşidinin tohumluğuna gösterilen ilginin çok yüksek olduğunu, depolarında tükendiğini söyledi.

lhami Özcan Aygun açıklamasının devamında, “Türkiye’deki tohumluk üretiminde söz sahibiyiz. Temennimiz, Türkiye’de tamamen yerli ıslahtan gelen ürünlerin kullanılmasıdır. Onun için de bir hedef koymuştuk. AR-GE ekibimiz ve üretim ekibimizle beraber, onu başardık.

Geldiğimiz noktada, yabancı çeşitlerin tahtını yıktık. İşte bu bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. Trakya Tarım Firmasında AR-GE Müdürü Samet Duğan ise son yıllarda yerli ıslahların gitgide arandığını ifade ederek, “Türkiye’de yerli ıslah çalışmalarından gelen ürünlerle beraber, dışa bağımlılığı azaltarak, Türk ekonomisine katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

292 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7803
EURO 4,6326
BIST $10.356
ALTIN 162,4545

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle