Hoşgeldiniz  

Roman Havasında Mozart

admin | 03 Nisan 2018 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Hamdi Akatay yönetimindeki Tepecik Filarmoni Orkestrası “İlle de Mozart Olsun” adlı programla Mozart’ın eserlerini Roman havasıyla buluşturdu.

Şef Hamdi Akatay, Aydın’da olmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, kurduğu orkestrayla Roman çocuklara rol model olmak istediklerini söyledi. Akatay “Eğer onların gelecekleri için bir ışık olabilirsek çok sevinirim. Aydın’ ı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi  Konservatuvarı’nı en kısa zamanda tekrar ziyaret etmek ve bir sempozyum vermek istiyorum “ diye konuştu.

Orkestradaki müzisyenlerin İzmir Tepecik Tenekeli Mahalle‘de yetişen çocuklardan oluştuğunu, bu 12 sanatçının çok yetenekli, dünya çapında müzisyenler olduklarını söyleyen Akatay “Onlarla olmaktan çok büyük keyif alıyorum” dedi.

Akatay, kendisiyle sahneye çıkan 12 sanatçının altısının konservatuvarlı, altısınınsa alaylı olduğunun altını çizdi. Hamdi Akatay kendilerine konser fırsatı verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Mozart’ın senfonilerinden örnekler çalan orkestra, gecenin sonunda seyircilerin istediği “İzmir Marşı”nı çaldı. İzmir Marşı’nı tüm seyirciler hep bir ağızdan seslendirdi.

114 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle