Hoşgeldiniz  

Pendik’te pedallı ulaşım dönemi

admin | 27 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam

 

 

Pendik Belediyesi dört  mahalleyi bisiklet yollarıyla kesintisiz olarak birbirine bağlayacak projeye start verdi.  Proje kapsamında tüm bisiklet yolları Metro, okullar ve AVM’lere entegre edilecek. Projeyi bölge halkına anlatan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Anneler dahil herkes bisiklete binmeli” dedi.

 

Bisikletli ulaşımı teşvik etmek üzere Pendik’te önemli bir çalışma başlatıldı. Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere Mahalleleri bisiklet yollarıyla kesintisiz olarak birbirine bağlanacak.  Proje kapsamında halihazırda Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere Mahallelerindeki 10 kilometrelik mevcut yolun 30 kilometreye çıkarılması öngörülüyor. yor.

 

“Herkes bisiklete binmeli”

 

Bölge sakinleriyle toplantı yapan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, dört mahallenin bisiklet yollarına oldukça uygun olduğunu belirterek 30 km.lik yolun ilk etabının ekim ayında tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.  Başkan Şahin: “Artık ulaşımda yeni model; bisiklet. Anneler dahil herkes bisiklete binmeli. Bu süreç içinde her türlü öneriyi vatandaşlarımızdan bekliyoruz.” dedi.

 

Bisiklet yolları EDS’yle denetlenecek

 

Fen İşleri Müdürlüğü bisiklet yolu güzergâhıyla ilgili çalışma yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle ortaklaşa yürütülen projede bisiklet kullananların güvenliği açısından yollara Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) yerleştirilecek. EDS sayesinde özellikle sorumsuz hız tutkunu sürücülerin önüne geçilmiş olunacak.  30 kilometrelik bisiklet yolunda teknik servisler de yer alacak.

 

Metroya, AVM’ye, ASM’ye bisiklet yoluyla gidilecek

 

İstanbul’da ilk olma özelliği taşıyan ve şimdilik dört mahalleyi kapsayan bisiklet yolu ağı sayesinde vatandaşlar günlük ulaşım ihtiyaçlarını bisikletle giderebilecek. Bisiklet yolları metroya, AVM’lere, okullara ve sağlık tesislerine entegre edilecek. Bu noktalarda bisiklet park yerleri bulunacak. Aynı zamanda İSBİKE tarafından bölgede kiralık bisiklet noktaları kurulacak.

 

72 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle