Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

ÖĞRENCİLERDEN ÖNDERLERE DUALAR

| 22 Kasım 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

 

Esenlerli öğrenciler, “Önderlerin İzinde” programı kapsamında ‘Türkiye’nin ilk imam hatip lisesi müdürü’ Mahmut Celâlettin Ökten ile Sanat Koleksiyoncusu Nuri Arlasez’i kabirleri başında dualarla andılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Önderlerin İzinde” programıyla toplumda iz bırakmış gönül mimarları, kabirleri başında dualarla anılmaya ve anlaşılmaya devam ediliyor. Program kapsamında, hayatı boyunca imam hatip okullarının açılması ve yaygınlaşması için mücadele eden ve “Türkiye’nin ilk imam hatip lisesi müdürü” olan Mahmut Celâlettin Ökten, Esenlerli öğrenciler tarafından, vefatının 56. yılında Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’ndeki kabri başında anıldı.

DUALAR CELÂL HOCA’YA

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ömrü boyunca ilim, irfan peşinde koşarak imam hatip okullarının açılması ve yaygınlaşması için mücadele eden Ökten’in hayatına dair bilgiler paylaşıldı. Öğrenciler, Ökten için dualar okudular. Programın sonunda öğrencilere helva ikram edildi.

SANAT KOLEKSİYONCUSU NURİ ARLASEZ’İ ANDILAR

“Önderlerin İzinde” programı kapsamında Esenlerli öğrenciler, Galatasaraylı Sanat Koleksiyoncusu Nuri Arlasez’i  de vefatının 17. yılında kabri başında dualarla andılar. Sahip olduğu paha biçilmez yazma koleksiyonlarını Topkapı Sarayı Müzesi’ne, kitap ve levhalarını Süleymaniye Kütüphanesi’ne bağışlayan ve kendi ifadeleriyle “Bir medeniyeti çöplüklerden toplayan adam” diye anılan Arlasez, Merkez Efendi Mezarlığı’nda bulunan kabri başında Esenlerli öğrenciler tarafından dualarla anıldı.

49 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7751
EURO 4,6660
BIST $11.396
ALTIN 162,4252

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle