Hoşgeldiniz  

Mutfak lezzetlerinin vazgeçilmezi mantar

admin | 22 Nisan 2018 | Genel, Görmen Gerek, Kent ve Başkan tv, Tarım ve Hayvancılık, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yaşam

 

2006 yılında kurulan Birman Gıda, sektörün yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş İstanbul Merkez, Fethiye Hal Sergisi, Korkuteli Üretim Tesisi ve son olarak Acıpayam Torf Üretim Tesisi ile süregelmiştir.

 

Mevcut durum ve hedefler hususunda Birman Gıda, sektörelvizyonun ötesinde mantar üretim ve pazarlamasını bilişim ile barıştırmak ve geliştirmek üzere çizdiği rotasını her geçen gün ilerletmektedir. Bu konuda, her iki alanda da yeterli bilgi ve birikimsahibi olan Furkan Güneri, gerek şirket, gerek sektör, gerekse ülkemiz adına ciddi başarılara imza atmıştır.Bu başarılar arasında üretim denetleme, üretim koşullarını sağlama, soğuk zincir takibi, şirket içi yönetim ve müşteri ilişkilerini güçlendirme gibiprojeler yer almaktadır.

Tüm bu yatırım, girişim ve geliştirme projeleri ile Birman Gıda, -2017 itibariyle- 11 yılda  %500 büyüme göstererek üretim kapasitesini yıllık 1000 tondan 5000 tona çıkartmıştır.

Güneri, 25 yıllık hayatının son 7 senesini sektörde aktif olarak geçirmiş olması sebebiyle sektörün en genç ve en dinamik yöneticisi olma sıfatını taşımaktadır.

 

Mutfak lezzetlerinin vazgeçilmezi olan mantar, besin değeri bakımından oldukça zengin bir ürün…mantarı bu kadar besleyici ve faydalı yapan ise içerdiği yüzde yüz saf protein…et ve et ürünleriyle aynı besin değerine sahip olmasına karşın, ülkemizde tüketimi neredeyse hiç yok denecek kadar az…talep azlığının sebebi ise, bilinçsizse toplanan ve tüketilen mantarların insan sağlığında yol açtığı tahribatlar… mantarla ilgili toplumumuzda olumsuz kanı hâkim olsada, mantarcılık ülkemizde hızla büyüyen ve gelişen bir sektör…

 

 

ürünlerini burdur altınyayla ilçesindeki 1500 metre rakımda doğal ortamda yetiştiren birman mantar, herşeyden önce kaliteli üretimi esas alıyor. peki mantar tüketilirken nelere dikkat edilmeli!

genç girişimci furkan güneri, eski ve yeni nesil mantar üreticilerini kıyaslarken, teknolojinin de önemine vurgu yapıyor.

Her sektörde olduğu gibi mantarcılık sektöründe de sıkıntılar var. üretimin fazla, tüketimin az olması sektördeki başlıca problemlerden biri… furkan güneri, bu konuda özellikle genç yatırımları uyarıyor.

mantarın üretimi kadar bilinçli tüketimi de önem taşıyor. pazar ve marketlerde satılan mantarlardan alırken, burada tüketicinin tavrını, ürünün ambalaj etiketi belirliyor.

 

406 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle