Hoşgeldiniz  

Mini Sinemanın Perdesi Çocuklar İçin Açılıyor

admin | 12 Nisan 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Çankırı Belediyesi, çocuklar için açtığı Mini Sinema’nın iç mekan düzenlemelerini yeniledi. Bakım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Mini Sinema, çocuklar için perdesini yeniden açmaya hazırlanıyor.

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in 2005 yılında “Çankırı’da Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmayacak” sloganı ile Cumhuriyet Mahallesi Barış Manço Parkı yanına kurduğu Mini Sinema, iç mekanında gerçekleştirilen yenileme çalışmalarının ardından Çankırı’da yaşayan çocukları ağırlamaya devam edecek. Ücretsiz olarak düzenlenen film seanslarından hafta içi anaokulları ve özel kreşler, hafta sonu ise 6 yaş üzeri çocuklar faydalanabilecek. Okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrencilere özel gösterimler de düzenlenecek.

 

Çocuklar için eğitici ve öğretici filmlerin yanı sıra gösterime girmiş animasyonların da gösterildiği Mine Sinema’da çocukların güvenliği için 5 adet güvenlik kamerası da bulunuyor. Mini Sinema’yı yenilenmiş hali ile Dr. Refik Saydam Anaokulu öğrencilerine gösteren Belediye Başkanı İrfan Dinç, sinemanın rengârenk koltuklarına oturarak çocuklar ile birlikte kısa bir film seyretti. Yakın zamanda yeni seansların oluşturulacağını belirten Dinç, Mini Sinema’nın küçük izleyicilerini beklediğini söyleyerek “ Burası çocuklarla dolup taşacak. Yavrularımızın hoşça vakit geçirdiği en önemli mekânlardan biri olacak.” dedi.

152 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle