Hoşgeldiniz  

 MİLAS BELEDİYESİ ASANSÖR PERİYODİK KONTROLLERİ İÇİN PROTOKOL İMZALADI

admin | 24 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Milas Belediyesi 24 Haziran 2015 Tarih ve 29396 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince Milas ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin tescil ve periyodik kontrolleri için TMOOB  Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi ile 2 yıllık protokol imzaladı.

Başkanlık makam odasında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca arasında    imzalanan protokol törenine  MMO  Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk,MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Veli Önder, MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Sekreteri Yrd. Doç.Dr. Mehmet Günlük,MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyeleri Serap Türker ve Mustafa Alver ve Milas Belediyesi Elektrik – Elektronik Mühendisi Reşat Kayaş katıldı.

İmzalanan protokolün ardından  açıklama yapan TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca ;” A  Tipi Muayene Kuruluşu olan TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi tarafından ilçe sınırları içerisindeki asansörleri kontrol edilecek olup, güvensiz olduğu tespit edilen asansörler periyodik kontrol raporunun bina sorumlusuna iletildiği tarihten itibaren 30 (otuz) gün sonra yapılacak takip kontrolü neticesinde güvenli hale getirilmediği belirlenen asansörler, Yönetmeliğe uygun hale getirilene kadar Milas Belediyesi tarafından mühürlenerek hizmetten men edilecek” dedi .

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Halkımızın can güvenliği için TMOOB  Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi ile 2 yıllık protokol imzaladık.  Milas Belediyesi  olarak vatandaşımızın güvenliği ile ilgili bu tür konulara özen gösteriyoruz.2018 yılı itibariyle denetimlerimiz sıklaşacak. Bu nedenle İlçe genelinde asansörlü binalarda bulunan yöneticilerin ve kat maliklerinin can ve mal güvenliği acısından konuyla ilgili gerekli duyarlılığı göstermeleri gerekmekte” dedi.

DSC_5053
DSC_5055
DSC_5061
DSC_5064
DSC_5066
126 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle