Hoşgeldiniz  

MENTİ – MENTÖRLÜK VE İŞ HAYATINDA SOSYAL PSİKOLOJİYE DAİR MERAK EDİLENLER “KARİYER EĞİTİMLERİ” NDE KONUŞULDU

admin | 05 Ekim 2018 | Genel, Güncel, Tüm Manşetler

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SİMKAD) nin projesi olan, kadın istihdamını artırmayı amaçlayan Kariyer Amazon Ekim ayı etkinliklerinin ilkini gerçekleştirdi. Her ay alanlarında uzman kişilerin eğitim vereceği, bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı “Kariyer Eğitimleri” kapsamında düzenlenen eğitimlerin ekim ayındaki konukları PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu ve Sosyolog- yazar Nurdoğan Arkış oldu.

İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleşen eğitimler “Menti- Mentörlük” konusunda Serdar Kalaycıoğlu’nun sunumuyla başladı. Sunumuna Menti ve Mentörlük kavramlarının ne olduğunu anlatarak başlayan Kalaycıoğlu, Menti ve Mentörlüğün tanımlarını şu şekilde yaptı:

“Yetenek ve tecrübeden faydalanılarak kurulan öğrenme ortaklığı, bir kişinin bilgeliğini başka bir kişinin kendi bilgeliğini geliştirmesi için o kişinin hizmetine sunması ile oluşan bir öğrenme ve liderlik modeli Mentörlük; Mentörün bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak potansiyelini keşfetmek, kendini geliştirmek ve kariyer hedefine ulaşmak için öğrenmeye ve gelişime açık, mentörü ile işbirliğine gönüllü kişi ise Mentidir.”

381 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle