Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

MARMARİS KENT ORKESTRASI KURULDU

admin | 20 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler

Norveç’te yaşayan Dünyaca ünlü Türk müzikolog İrfan Akdokur Marmaris’te, Marmaris Kent Orkestrası’nı kurarak, çalışmalara başladı.
Aslen Adanalı olan ve tatillerini 40 yıldır Marmaris’te geçiren, 35 yıldır Norveç Drognoll Üniversitesi Tröndelag Caz Konservatuarında Öğretim Üyesi olarak “Dünya Müzikleri” konulu ders veren Müzikolog İrfan Akdokur; beraberinde Piyano Öğretmeni Ömer Gülbaharlı, Şan Öğretmeni Teoman Aras ve Perküsyon – Bateri Sanatçısı Ender Karaarslan’la birlikte, Marmaris Kent Orkestrası’nı kurdu.
Önceki gün (18 Kasım 2017) kendisine ait Adress Marmaris Müzikevi’nde verdiği bir resepsiyonla Marmaris Kent Orkestrası’nın kuruluşunu açıklayan Akdokur; Haziran 2018’de Norveç’teki görevinden emekli olacağına dikkat çekerek; “Marmaris Kent Orkestrası projem aslında bir yurda, Türkiye’ye dönüş projem. Çok değerli müzik sanatçısı arkadaşlarımızla kuruluşumuzu tamamladık. Bundan sonra hedefimiz 7 ‘den 77’ye yaş sınırlaması olmaksızın yeteneğine güvenen sanatçıları, sanatçı adaylarını Marmaris Kent Orkestrası bünyesinde bir araya getirmek. Klasik Batı Müziğinde olması gereken bütün enstrümanları içeren bir toplulukla, sanırım 70 – 80 kişilik bir orkestramız olacak ve konserler vereceğiz. Bünyemizde müzik eğitimi ve yetiştirme kursları da olacak.” dedi. AjansSevgi Marmaris

marmaris-kent-orkestrası (2)
marmaris-kent-orkestrası (3)
marmaris-kent-orkestrası (4)
omergulbaharlı-İrfanAkdokur-EnderKaraarslan
67 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7728
EURO 4,6638
BIST $11.493
ALTIN 162,2850

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle