Hoşgeldiniz  

MARMARİS DATÇA ORMANLARINA BİNLERCE YENİ FİDAN

admin | 22 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Muğla’nın Marmaris ve Datça ilçelerinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle binlerce yeni fidan dikilerek, ormanlık alanlar daha da genişletildi.
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Datça’yı da kapsayan, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde halkın ve ilköğretim okulu öğrencilerinin katıldığı fidan dikim etkinliği düzenlendi.
Marmaris Orman İşletme Müdürü Akın Ünler koordinasyonunda; dün sabah (21 Mart 2018) Marmaris Asparan mevkiinde belirlenen alana öğrencilerinde katılımıyla fidan dikimi yapıldı. Dikim sonrasında etkinliğe, Marmaris Orman İşletmesi bahçesinde halka ücretsiz 6000 adet Çam, Sığla, Biberiye, Servi, Mazı, Dut ve İncir fidanı dağıtımıyla devam edildi.
DATÇA PROTOKOLÜ VE GENÇ FİDANLAR EL ELE
Aynı gün öğleden sonra Datça Orman İşletme Şefi İşlet­me Şefi Saner De­mir­taş sorumluluğunda; Reşadiye Mahallesi Uçurtma Tepe mevkiindeki fidan dikim etkinliğine Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Datça Cumhuriyet Başsavcısı Şeref Murat Erkılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Samet Ordu, etkinliğe büyük ilgi gösteren Datçalılar ve geleceğin genç fidanları minik öğrencilerle, yaklaşık 1500 fidan dikimi gerçekleştirirken, dikim alanınında panoromik bir renk kuşağı oluşturdular.
Datça Orman İşlet­me Şefi Saner De­mir­taş  fidan dikimi öncesi yaptığı konuşmasında; Tür­ki­ye’nin en büyük ağaç­lan­dır­ma pro­je­si olan Re­şa­di­ye – Kız­lan mevkiinde, “Gelir ge­ti­ri­ci re­ha­bi­li­tas­yon pro­je­si” kap­sa­mın­da, bu güne kadar yak­la­şık 600 hek­tar alan­da 232 bin fidanla ağaç­lan­dır­ma yaptıklarına dikkat çekerek, proje tamamlama kapsamında  bu etkinlikle 3 hektarlık alanda yaklaşık 1500 fidanın toprakla buluştuğunu belirtti. AjansSevgi Marmaris

238 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle