Kent ve Başkan

MARMARİS ADD MEHMET OKTAY’DAN YANA TAVIR KOYDU!

MARMARİS ADD MEHMET OKTAY’DAN YANA TAVIR KOYDU!
5 views
15 Mart 2019 - 23:59

                Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şubesi’nin düzenlediği Dayanışma Yemeği; CHP’nin son 15 yılıyla, bugününün karşılaştırılmasına sahne oldu.
                Geçen Pazar (10 Mart 2019) Marmaris Belediyesi Çok amaçlı Salonunda gerçekleşen yemekte; yaklaşık 500 kişi bir araya gelirken, 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay ve CHP’den 3 Dönem Belediye Başkanı olan ve şimdi de DSP’den Belediye Başkan Aday olan Ali Acar da ekipleriyle birlikte ADD’ye destek verdiler.
                Salona ilk gelen CHP adayı Mehmet Oktay, bütün salon tarafından alkış yağmuruna tutulurken, yemeğe daha geç saatlerde katılan DSP Adayı Ali Acar da sadece DSP İlçe Yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu masalardan alkış alarak, yemeğin konuğu oldu.
                 Yemekte Söz alan ADD Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar yaptığı açılış konuşmasında; Atatürkçülüğün Türk Milleti için bir öze dönüş hareketi olduğuna dikkat çekerek, “Atatürkçü Düşünce sadece Atatürk dönemi Türkiye’sinin zorluklarını çözmek ve bütün esir ve mazlum milletlere örnek olmakla kalmayan  akla bilime ve fenne dayalı bir dünya görüşü olarak gelecek yüzyıllara ışık tutacak bir sistemdir.  Atatürk ilkelerine sahip çıkmak ve onların devamlılığını sağlamak için bağımsızlığımızı, ulusal bütünlüğümüzü korumak ve sürekli kılmak, her alanda aklın ve bilimin egemenliğini etkin kılmak, halkın yaşam seviyesini yükseltmek, gelişmiş ve ileri ülkeler arasına katılmak, çağdaş bir toplum oluşturmak ve bu toplumda çağdaş bir demokratik yönetimi bütün kurumlarıyla işletebilmek zorunluluğundayız. Türk Milleti, bu güne ve geleceğe güvenle bakabilmek için Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere ulaşabilmek için bu ilkelere sahip çıkmak ve sürekliliğini devam ettirmek zorundadır. Dünya milletlerinin bizden daha iyi tanıdığı ve hayranlık duyduğu büyük lider Atatürk, ne yazık ki kendi milletine yeteri kadar anlatılamamıştır. Bize bir vatan emanet etmiş insana, bu kadir bilmezlik neden yapılmıştır? Dünyanın hayranlık duyduğu ve örnek aldığı halde biz neyi yapmadık da bu günlere geldik!..” diyerek, son yıllarda azalan milli duyarsızlığa dikkat çekti.


                Uçar konuşmasının devamında; “Atatürkçülüğün  çağdaş bir toplum olmadaki yol gösterici ışığını  göremeyecek kadar kör ya da aklı selimden uzak kişiler dahi bu topraklar üzerinde yaşamalarını Atatürk’e borçlu olduğumuzu bilmeli ve minnet duymalıdırOnu anmayı bırakıp anlamaya başladığımız zaman, üzerimize oyun oynamaya kalkanlara en güzel cevabı vereceğiz. Bu cevabı verebilmek için onunla yarışan ama onu aşmış yeni Mustafa Kemaller yetiştirmeliyiz, hepimiz birer Mustafa Kemal olmalıyız. Bu bir görev değil, biz Atatürkçülerin namus borcudur. “ dedi. AjansSevgi Marmaris

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.