Hoşgeldiniz  

“Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulu Önder’in izindedir”

admin | 10 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı. Başkan Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, çağdaş ve aydınlık Türkiye yolunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edecektir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “79 yıl önce bugün, 10 Kasım 1938’de yalnızca Türkiye değil, tüm dünya büyük bir lideri, eşsiz bir dehayı ebediyete uğurladı. 57 yıllık yaşamına çağın çok çok önünde devrimler, inkılaplar ve bir ulusu ayağa kaldırmak için atıldığı savaşlar sığdıran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrıldığında tüm dünya büyük bir yasa bürünmüştür. Çünkü 100 yılda bir yetişen bu büyük dehayı Cenab-ı Allah, büyük Türk milletine lütfetmiştir. 1919’da Samsun’dan güneş gibi doğan bu eşsiz vatan evladı, çaresizlik içinde olan, vatanı işgal edilmiş Türk milletinin baş kaldırışını sağlamış, 30 Ağustos 1922’deki büyük zaferin ardından bu aziz millete kendi kendisini idare edebileceği cumhuriyeti armağan etmiştir” ifadelerini kullandı.
“Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum”
10 Kasım’ın bir yas günü olmaması gerektiğine temas eden Başkan Ergün, “10 Kasım işte bu noktada bizler için bir yas değil, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini daha iyi anlamak, çağdaş Türkiye için yapabileceğimiz çalışmaları daha iyi kavramak için bir fırsattır. Zira büyük önder, “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir. Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız.” diyerek, söylemek istediğimi en iyi şekilde anlatmıştır. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş ve aydınlık Türkiye yolunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edecektir. Bu duygularla ebediyete intikalinin 79’uncu yılında ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerine yer verdi.

102 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8067
EURO 4,6475
BIST $11.373
ALTIN 162,3019

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle