Hoşgeldiniz  

Maltepe ilkbaharı sanatla karşılıyor

admin | 04 Mart 2018 | Genel, Üst Manşet, Yerel Haberler

Ücretsiz etkinlikleriyle, son 4 yılda 500 bin kişiyi kültür ve sanatla buluşturan Maltepe Belediyesi, ilkbahar mevsimine de Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki tiyatro, konser ve sergi etkinlikleriyle merhaba diyecek.

Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki mart ayıkültür-sanat etkinlikleri, karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ve aile bireylerinin eserlerinin yer aldığı “Ayrancıoğlu” isimli karikatür sergisinin açılışıyla başlayacak. Defne Tercan ve Emre Kulaç’ın “Simbiyoz”, Sanatsal Hobi Merkezi’nin “Tuana Karma Resim Sergisi”, İstasyon Sanat Akademisi’nin “Büyük ve Geniş Sessizlik…”isimli resim sergileri de, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

AŞIK VEYSEL ANILACAK

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu Erdal Erzincan, halk ozanı Aşık Veysel’in45. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenecek anma programında TSKM’desahne alacak. Geleneksel Türk müziği ile çeşitli dünya müziklerini sentezleyen çalışmalara imza atan Mehmet Refik Kaya da, “Sanat ile Bir Ömür” isimli konseriyle müzikseverlerin karşısına çıkacak.

 

TİYATRO GÜNLERİ BAŞLIYOR

 

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, 23-28 Mart tarihlerinde “Tiyatro Günleri” ile kutlanacak. Haldun Dormen’in yazıp oynadığı, Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal,Almila Uluer’in de sahne alacağı “Bir Zamanlar Gazinoda” isimli komedi oyunu da mart ayı etkinliklerinde, tiyatroseverlerle buluşacak.

 

ÇANAKKALE RUHU TSKM’DE

 

18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında, Sermet Taktak’ın “Çanakkale’den Kurtuluş’a, Kurtuluş’tan Cumhuriyet’e”  isimli fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. Maltepe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu da, “Çanakkale Şehitlerini Anma”programıile sahne alacak.

148 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle