Hoşgeldiniz  

Malatyada Pembe trambüsler sefere başladı

| 18 Eylül 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri (MOTAŞ) tarafından kadınlara özel hazırlanan 2 pembe trambüs, ilk seferine çıkarak hizmet vermeye başladı. Pembe trambüsü kullanan kadınlardan bazıları uygulamadan memnun olduklarını söylerken, bazıları da eleştirdi.

Malatya’da çevresi papatyalarla süslenen pembe renkli trambüsü sadece kadın yolcular kullanabilecek. Türkiye’de ilk olarak Malatya’da denenen ve hizmete konulan iki pembe trambüsün şoförlüğünü de kadınlar yapıyor.
 Malatya Şehit Hamit Fendoğlu Şehirlerarası Otobüs Terminali (MAŞTİ)– İnönü Üniversitesi hattında çalışan trambüslere ek olarak kadınlara özel pembe trambüslerin ilk seferlerinde ilginç durumlar da yaşandı. Kadın şoförler ve görevliler, pembe trambüse binmek isteyen erkekleri, “Bu trambüs sadece kadınlara özel” diyerek uyardı. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen erkekler, kırmızı ve gri renkli trambüsleri bekledi. Duraklarda bekleyen kadınlar ise kendilerine özel pembe renkli trambüse bindi. Bazı kadınlar uygulamadan memnun kalırken, kimisi de ayrımcılık yapıldığını vurgulayarak eleştirdi.

 

 ‘DİĞERLERİNE BİNİNCE NASIL KARŞILANACAĞIZ?’

Bir kadın yolcu “Bayanlar rahat edecek. Rahat rahat gidip geleceğiz, güzel oldu” diyerek yeni uygulamadan memnuniyetini dile getirirken, başka bir kadın yolcu da “Sanki ayrım yapılmış gibi. Tamam pembe trambüslere biz bineceğiz ama diğerlerine binince nasıl karşılanacağız? Güzel ama eksikleri de vardır” diyerek eleştirilerde bulundu.

149 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8294
EURO 4,6825
BIST $11.650
ALTIN 163,9157

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle