Hoşgeldiniz  

KUŞADASI BELEDİYESİ HAMBURG’DA ‘DÖNGÜSEL ATIK YÖNETİMİ’ TOPLANTISI’NA KATILDI 

admin | 09 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Kuşadası Belediyesi, Almanya’nın Hamburg şehrinde Connective Cities Projesi kapsamında 27-29 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Döngüsel Atık Yönetimiyle İklim ve Çevrenin Korunması’’ toplantısına katıldı.

Engagement Global tarafından Hamburg Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, atık önleme, azaltma, atık toplama, yeniden kullanım, geri dönüşüm, atık yönetiminde karşılaşılan güçlükler ile atık yönetiminin iklimin korunmasındaki rolüne dikkat çekilerek başarılı bir atık yönetimi elde edilmesinde şehirlerin karşılaştığı mevcut zorluklar ele alındı.

Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinlikleri kapsamında Alman belediyeleri ve firmaları tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerden örnekler verilerek tüm belediyeler bu ağa dahil olmaya davet edildi.

Kuşadası Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ayşe Şerifoğlu’nun katıldığı toplantının iyi uygulamalar bölümünde AB tarafından desteklenen Kuşadası Bölgesel Katı Atık Yönetim Sistemi Projesi ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Türkiye koordinasyonu UCLG-MEWA (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler) tarafından yapılan üç günlük toplantı sırasında UCLG-MEWA, TBB, Kuşadası, Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl,  Selçuklu, Gaziantep, Hatay Belediyesinden katılımcılarla 8 ülkeden 50’ye yakın uzman, bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu.

Program çerçevesinde Hamburg  Rondenbarg Geri Dönüşüm İstasyonu ve Rugenberger atık yakma tesisine teknik gezi düzenlendi.  Hamburg Belediyesi tarafından düzenlenen resepsiyonda katılımcılara Kuşadası tanıtım materyalleri verildi.

“Connective Cities-Bağlantılı Şehirler” projesi, Alman Belediyeler Birliği (Deutscher Städtetag), Alman Kalkınma Ajansı (GIZ) ve Engagement Global ortaklığında yürütülmekte ve Alman Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilmekte ve bu ağa üye olan belediyeler arasında dünya çapında yerel yönetimler arasında kurulacak işbirliği ve bilgi paylaşımı ile sürdürülebilir kalkınma ve çevre koruma projeleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

1 (1)
1 (2)
1 (3)
1 (4)
1 (6)
1 (7)
1 (8)
resized_DSC00750
109 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $13.045
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle