Hoşgeldiniz  

“Kültür Birikimini Oluşturuyoruz”

admin | 03 Ocak 2018 | Genel

Aydos Diriliş Nesli Okumaları’nın Aralık ayı konuğu yazar Dursun Gürlek oldu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide Dursun Gürlek, 2003 yılında kaleme aldığı “Ayaklı Kütüphaneler” kitabını gençlerle tartıştı.

Programda konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin 2018 yılında da bu tarz kültür programlarının artarak devam etmesini diledi. Başkan Keskin, “600 yıllık bir medeniyet bakiyesinin mensuplarıyız. Tarihsel geçmişimize baktığımızda tüm dünyaya nam salmış bir kültür dünyamız, tüm dünyaya nam salmış sanatsal değerlerimiz bulunmakta. Bu salonda bulunan her bir insanın hafızalarında, düşünce dünyasında ve hayata kazandırdığı alışkanlarında mutlaka kültür dünyamızdan esintiler bulur, medeniyet birikimimizden bugüne kadar getirdiğimiz izlere rastlarsınız.” diye konuştu.

Sultanbeyli Belediyesi olarak kültüre ve eğitime önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Keskin, “İşte biz de bu bilgi ve birikim ışığında Sultanbeyli Belediyesi olarak kültürümüze sahip çıkmak ve bunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla Aydos Diriliş Nesli Okumalarını hayata geçirdik. Gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, değerli yazarlarımızın ufukları doğrultusunda gençlerimizi yarına hazırlamak ancak ve ancak yerli ve milli edebiyatımızla mümkündür. Bunu bir nebze olsun hayata geçirebiliyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Gençlerden umutlu olduğunu belirten Keskin, “Belediyemiz olarak hayata geçirdiğimiz 4 adet gençlik merkezimiz ve toplamda 100.000’e ulaşan kitaba sahip 6 kütüphanemizle Sultanbeyli’nin kültür birikimini oluşturmaya çalışıyoruz. Bu noktada bu olanaklardan doyasıya yararlanmanız ve kendinizi bu doğrultuda yetiştirmeniz emin olun ki çok önemli bir yer tutuyor. Sizlerden beklentimiz milletine ve ülkesine sahip çıkan bir nesil olarak hayatınıza devam etmeniz. Bu minvalde çok eksik olduğumuz kültür reformunu kendi imkânlarımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz kültür programlarımızla sağlamaya çalışıyor, çorbada bir nebze olsun bizim de tuzumuz olsun istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ardından öğrencilerle buluşan Dursun Gürlek söyleşisini gerçekleştirdi.

164 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle