Hoşgeldiniz  

Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli

admin | 24 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Uluslararası Türkmen Strateji ve Düşünce Derneği tarafından, mazlum coğrafyalarda yaşayan Türkmenler yararına Kula’da açılan yöresel ürün stantlarını ziyaret etti. Başkan Tosun, birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren bu tür sosyal kültürel etkinliklere her zaman destek verdiklerini belirtti.

Kula’da, Irak ve Suriye’de yaşayan Türkmenlere destek olmak, Türkmen kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacıyla yöresel ürün stantları açıldı. Kula Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanında açılan stantları ziyaret eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, esnaf ve dernek yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Türkiye’nin dört bir yanından getirilen yöresel lezzetlerin bulunduğu stantları tek tek dolaşan Başkan Tosun’a,  Kula Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut eşlik etti. Kulalı vatandaşlarında yoğun ilgisini çeken stantlardan sağlanan gelir, “Türkmen İline Türk’ün Elini Uzat” kampanyası adı altında Türkmenlere yardım olarak gönderilecek.

Başkan Tosun; “Bir Yetimin Yüzünü Güldürebilmeye Vesile Olduysak Ne Mutlu”

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Uluslararası Türkmen Strateji ve Düşünce Derneği tarafından yürütülen kampanyanın Kula’da yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Türk- İslam coğrafyasında yaşanan acılar, dökülen gözyaşları millet olarak içimizi sızlatıyor. Irak’ta, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde soydaşlarımız, din kardeşlerimiz zulme uğruyor. Hz. Ali’nin “Bir Zulme Engel Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun!” sözüne istinaden yardıma muhtaç Türkmen kardeşlerimiz için Türkiye’yi dolaşarak güzel bir hayır örneği gerçekleştiren derneğimize teşekkür ediyorum. Bize böyle bir taleple geldiklerinde hiç düşünmeden bu hayır işine bizimde bir katkımız olsun istedik. Bu tarz etkinliklerin, aynı zamanda toplumda birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirdiğini düşünüyorum. Mazlum coğrafyalarda bir yetimin yüzünü güldürebilmeye vesile olduysak ne mutlu bizlere ki yardımseverlik tarihin aziz milletimize yüklediği bir sorumluluktur. Çalışmalarından dolayı burada görevli tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (1)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (2)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (3)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (4)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (5)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (6)
Kula’dan Türkmen İline Yardım Eli (7)
138 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle