Hoşgeldiniz  

Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu

admin | 29 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından birisi olan Doğu Akdeniz ve Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bu yıl 21’inci kez ziyaretçilerini ağırladı. Jeopark Belediyeler Birliği’nin Kula Jeoparkı2nın tanıtmak için fuarda açtığı stant ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilen Doğu Akdeniz ve Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), yerini alan Jeopark Belediyeler Birliği, Manisa’nın turizm elçisi oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi’nin üyeliğinde faaliyetlerini Kula merkezli sürdüren Jeopark Belediyeler Birliği, Kula ve çevresindeki Türkiye’nin en genç volkanik oluşumlarını dünyaya tanıtmak için çalışıyor. Fuarda, Kula Jeoparkı’ndan volkanik kayaç örneklerinin de sergilendiği Jeopark Belediyeler Birliği’nin standına ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu. Kula evleri, Kula Peribacaları, Kula el sanatları, Adala Kanyonu, Gökeyüp Çömlekçiliği ve Kula Jeoparkı’ndan görsellerle bezenen standı gezen ziyaretçiler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Standın çocuk ziyaretçileri ise hayatlarında ilk defa volkanik kayaçlara dokundukları için heyecan ve mutluluklarını gizleyemedi.

“Kula; Saklı Kalmış Bir Turizm Hazinesi”

EMITT Fuarı’nda Jeopark Belediyeler Birliği’nin standını ziyaret eden İstanbul Kulalılar Derneği Başkanı Ercan Oğuz, Kula Jeoparkı’nın  EMITT gibi büyük bir organizasyonda yer almasının İstanbul’da yaşayan Kulalıları heyecanlandırdığını belirtti. Oğuz, “Kulamız, adeta saklı kalmış bir turizm hazinesi. Bu standı bizimle birlikte ziyaret eden ziyaretçiler bize bu yöndeki düşüncelerini aktardı. Kula Jeoparkı’nın güzelliklerini fuar vesilesiyle ülkemize ve dünyaya tanıtmak için çalışan Jeopark Belediyeler Birliği’ne ve Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tosun; “Kula’nın Yarınlarına Hizmet Ediyoruz”
EMITT’in tüm Türkiye, Manisaya’ya ve Kula’ya hayırlar getirmesini dileyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kula Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana bu tür fuarlara katılarak Kula’nın en iyi şekilde temsil ettirmek, tanıtmak gayreti içerisindeyiz. Kulamızı bütün güzellikleriyle birlikte tanıtma gayreti içerisindeyiz. Kula, tarihin derinliklerinden günümüze gelinceye kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ilgi çeken ve cazibe merkezi olan bir bölgede varlığını sürdürmüş. Biz hem kültürel değerlerimizi, hem turistik değerlerimizi tanıtarak yerel kalkınmayı turizmle arttırmak istiyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımıza Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi ortaklığında kurulan Jeopark Belediyeler Birliği çatısı altında hız kazandırdık. Bu tür organizasyonlara katılarak ziyaretçileri Kulamıza davet ediyoruz. Bunları yaparken aynı zamanda turizmde altyapı oluşturuyoruz. Tarihi evlerimizin restorasyon projeleri devam ediyor. Geleneksel Kula evlerinin bulunduğu  sokaklarımızda altyapı ve üstyapıyı yenilerek görüntü kirliliği oluşturan kabloları da yer altına alacağız. Biz Kula’nın bugünü için değil yarınlarına hizmet ediyoruz. Kula’yı, hep birlikte ayağa kaldırmak istiyoruz. Onun için Kulamızın eşsiz değerlerini her yere ulaştırma gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (6)
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (5)
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (4)
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (3)
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (2)_1
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (2)
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (1)_1
Kula Jeoparkı, Fuarın İlgi Odağı Oldu (1)
224 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle