Hoşgeldiniz  

Kula Jeoparkı, Dünya’nın Oluşumunu Öğrenme Merakı’nı Karşılıyor

admin | 28 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO sertifikasına sahip olan Kula Jeoparkı, içerisinde barındırdığı çeşitli coğrafi oluşumlarla öğrencilere uygulamalı eğitim olanağı sunuyor.

Kula Jeoparkı, Ekim ayı içerisinde İzmir Amerikan Koleji, Manisa Rusça Konuşanlar Eğitim ve Kültür Derneği gibi eğitim faaliyetleri bulunan kurum ve kuruluşları ağırladı. öğretmenleri ile birlikte Kula’nın tarihi mekanları ve doğal güzelliklerini ziyaret etti. Öğretmenleriyle birlikte Jeopark Belediyeler Birliği rehberleri eşliğinde Kula Jeoparkı’nda inceleme gezisi yapan öğrenciler, Kula Jeoparkı’nda uygulamalı eğitim yapma fırsatı buldu. Tarihte çeşitli uygarlıkların izlerini taşıyan, Türkiye’nin en genç volkanik sahasına sahip ve tarihi evleri ile ün kazanmış yerleşim alanlarından biri olan Kula’ya gelen öğrenciler, tarihi Kula Evleri,  Emir Kaplıcaları, çukur çeşmeler ve Jeopark alanında incelemelerde bulundu. Kula Jeoparkı’nda bulunmaktan ve profesyonel bir ekip tarafından karşılanmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden ziyaretçiler, Kula Jeoparkı’na yaptığı hizmet ve katkılardan dolayı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a teşekkür etti. Kula’yı turlayan öğrenciler, cep telefonlarıyla Kula Jeoparkı’nın güzelliklerini fotoğraf ve video çekerek ölümsüzleştirdi.

Başkan Tosun, “Kula Jeoparkı, Türkiye için Nimettir”
Kula Jeoparkı’nın yer bilimleri için eşi bulunmaz bir nimet olduğunun altını çizen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula Jeoparkı, üzerinde yaşadığımız dünyanın oluşumunu öğrenme merakımızı karşılayan önemli sahaların başında yer alıyor. Jeopark alanımızı, özellikle bölgemizdeki eğitim kurumlarının iyi değerlendirmesi gereken bir fırsat olarak görüyorum. Üniversitelerin ilgili bölümlerindeki akademisyenler, öğrenciler zaten yılın her dönemi Kula’yı ziyaret ederek saha çalışmalarını burada yapıyor. Kula Jeoparkı, Türkiye’de araştırmalarını sürdüren yer bilimcileri için nimettir.  Bizler, ilkokul hatta okul öncesi dönemde coğrafyanın uygulamalı olarak Kula’da öğretilmesinin gelecek nesillerimiz için faydalı olacağı görüşündeyiz. Kula Jeoparkı’nda yapılan her eğitim gezisi, çocuklarımızın ve gençlerimizin doğa sevgisi, bilime olan ilgilerini arttıracaktır, bizlerde bu kapsamda her türlü eğitim faaliyetine destek veriyoruz” diye konuştu.

71 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle