Hoşgeldiniz  

Kula Belediyesi’nden Çanakkale Şehitleri’ne Vefa

admin | 19 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 
Kula Belediyesi, Çanakkale Savaşı’nın 102’inci yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde “Çanakkale Şehitleri’ne Vefa yürüyüşü’’ düzenledi. Yürüyüşe katılan vatandaşlara Çanakkale menüsü ikramı yapıldı.

Kula Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümü dolayısıyla Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü etkinliği düzenledi. Kula Belediyesi, vatandaşların Çanakkale Savaşı’nda Türk askerinin yaşadığı zorlukları görüp o zamanın koşullarını bir nebze de olsa yaşaması için vatandaşlara ‘Çanakkale menüsü’ olarak bilinen bulgur pilavı ve üzüm hoşafı ikram etti.

 

 

Çanakkale’de savaşan Türk askerinin yaşadığı zorlukların hatırlanıp, hissedilmesi amacıyla düzenlenen etkinlik vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’nda yapılan ikramın ardından Kula Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale Şeitleri’ne Vefa yürüyüşü ile Kulalılar Şehitler Abidesi’ne yürüdü. Vefa yürüyüşüne; ellerinde bayraklarıyla başta Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faik Şentürk, Kula Belediye Meclis Üyeleri İlyas Macun, Mehmet Kavas, Nafiz Aydın, Selim Urlu, İsmail Kavas, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nazım Baytok, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Cumhuriyet Jalk Partisi ilçe Başkanı Osman Kasırga, Dokumacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Fehmi Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, sivil toplum kuruluşu temsilcileri öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Türk bayrakları ile Şehitler Abidesi’ne yürüyen vatandaşlar, şehitlerin manevi huzurunda okunan dualarla şehitleri andı.

Başkan Tosun, “Çanakkale’yi geçmek isteyenler, Türk milletinin Asil Duruşunu Hesap Etmemişti’
Çanakkale Cephesi’nde 163 Kulalı’nın kahramanca vatanı müdafaa ederek şehit olduğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “ 102 yıl önce Çanakkale’yi geçmek isteyenler, Türk milletinin bu asil duruşu, cefakarlığı, fedakarlığı ve vatanına bağlılığını hiç hesap edememişlerdi. O tarihte düşmana bu dersi verenleri hatırlamak, onların yaşadıkları ortamı hissettirebilmek adına bugün burada bir faaliyette bulunduk. O günün menüsü olan bulgur pilavı ve üzüm hoşafını vatandaşlarımıza ikram ettik. O gün yokluklar içerisinden var olma mücadelesi verilmiş; vatan için kanlarını dökerek bu ülkeyi bize bırakmışlar. Biz bu ülkenin bedelinin nasıl ödendiğini biliyoruz ve bu emanetin değerinin farkındayız. İnşallah gelecek nesillere de sapasağlam bir şekilde, daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

91 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5678
EURO 4,0009
BIST 97.713
ALTIN 144,0770

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle