Hoşgeldiniz  

Koşucular bu parkurlara hayran kaldı

admin | 21 Mart 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Selçuk Efes Ultra Maratonu ilk kez 18 Mart Cumartesi günü düzenlendi. Maratona katılan sporcuların ortak dileğiyse bir kez daha Selçuk’ta koşmak. Renkli görüntülere sahne olan Ultra maratona 5 ülke ve 26 şehirden 600 sporcu katıldı. 10, 20, 50 km’lik parkurlar halinde koşulan maratonda sporcular farklı yaş kategorilerinde yarıştı. Selçuk’un tarihi ve doğal yapısından etkilendiklerini de belirten sporcular Selçuk Efes Ultra Maratonu’nun bir koşu geleneği haline geleceğini belirttiler.

UNESCO Kentinin bir taraf mavi, bir taraf yeşil

İstanbul’dan katılarak genel erkekler sıralamasında ipi göğüsleyen Murat Kurtak 55 km deneyimini ilk kez Selçuk’ta yaşadığını belirterek; “ Daha önce maraton ve yarı maratonlar koşmuştum, ama ilk defa bu kadar uzun mesafeli bir koşuya katılıyorum. Parkur çok güzeldi bir tarafı mavi, bir tarafı yeşil. Selçuk’ta tarihi eserler içerisinde koşmak benim için büyük bir onurdu” dedi. Organizasyon ile su istasyonları başta olmak üzere tüm detayların en iyi şekilde düşünüldüğünü söyleyen Kurtak; “Çok güzel bir organizasyondu. Organizasyonun hiçbir aşamasında sıkıntı yaşamadık. Önümüzdeki yıl hedefimiz dereceyi biraz daha geliştirmek için daha çok çalışmaya gayret edeceğiz. Kentin tarihini hayranlıkla izledik. Selçuk çok güzel bir şehir, çok beğendik. Önümüzdeki yıl eşimle birlikte geleceğim” dedi.
Selçuk Efes Ultra Maratonu’na katılan ve birinci gelen Milli Atlet İpek Öztosun ise maraton kapsamında koştuğu parkurun kendisi için en zevkli parkurlardan biri olduğunu belirterek; “ Benim asıl branşım triatlon. Bugün de burada 20 Km parkurunda birinci oldum. Benim koştuğum en zevkli parkurlardan biriydi. 1 saat 53 dakikada bitirdim ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Çok az saate baktım. Koşarak bir kez daha burayı keşfetmek, bu parkurda yarışmak çok zevkliydi. Önümüzdeki yıl tekrar katılmak istediğini belirten milli atlet organizasyona verdiği destekten ötürü Selçuk Belediyesi’ne teşekkür etti.

48 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5764
EURO 3,9940
BIST 97.533
ALTIN 145,7113

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle