Hoşgeldiniz  

Kosova’dan Başkan Gül’e teşekkür

admin | 19 Şubat 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Kosova’dan 7 üniversitenin turizm ve dil bölümlerinde okuyan öğrenciler Kemer’deki turistik tesislerde staj yapacak. 7 rektörden ve aracı firma yetkilerinden oluşan heyet, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek projeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Kosova’da bulunan Ferizay Üniversitesi, PrizrenÜniversitesi, Jakova Üniversitesi, Prishtina Üniversitesi, Hacı Zeka Üniversitesi, İpek Üniversitesi ve Mitsovitsa Üniversitesi’nin turizm ve dil bölümlerinde okuyan öğrenciler, Kemer’deki çeşitli turistik tesislerde istihdam edilecek.

KOSOVALI HEYETTEN GÜL’E ZİYARET

Aracı firma olan AytCareer Firması ile Kosova’daki üniversiteler arasında imzalanan protokol gereği turizm bölümü öğrencileri Kemer’deki otel, tatil köyü ve turistik işletmelerde staj görürken, dil bölümü öğrencileri tam zamanlı çalışacak. Bu 7 üniversitenin rektörleri AlbanaBerisha, AgronBajraktari, RameVataj, Yıldırım Soner, FadilMillaku, AlushMusaj, NaserSahiti, Türkoloji Bölüm Başkanı Yıldırım Sone ile firma yetkilileri Hakan Bahadır Sert, Turhan Özdemir ve BerishaAlbana’dan oluşan heyet, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek projeye desteğinden dolayı teşekkür ettiler.

 

“KEMER YERYÜZÜ CENNETİ”

Konuk heyete Kemer turizmin hakkında bilgi veren Başkan Gül, “Kemer 1980’li yılarda Türkiye’nin resmi olarak turizme açılan ilk bölgesi oldu..Kemer’de 308’i turizm bakanlığından onaylı toplam 400 turistik tesis ve 150 bin turistik yatak kapasitesi var. Normal nüfusumuz 43 bin civarındayken yaz aylarında gelen turistlerle nüfusumuz 350 bine çıkıyor. Kemer için sloganımızı ‘Cennete gitmek için ölmek gerekmez’ olarak belirledik. Yeryüzü cennetiKemer’imizi bütün dünyada tanıtıyoruz” dedi.

“BU İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Konuk heyet adına konuşan AgronBajraktari ise,  “Geçmişimizin Türkiye ile benzer noktaları çok Üniversiteler arası yaptığımız bu anlaşma turizm açısından da çok önemli. Antalya’da ve Kemer’de turizmin ve belediyelerin bu kadar gelişmiş olması bizi motive ediyor. Yaptığımız işbirliğinin çok verimli olacağına inanıyoruz” dedi.

161 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle