Hoşgeldiniz  

Konyaaltı Kreşi’nde “Yerli Malı”na dikkat çekildi..

admin | 13 Aralık 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftasına dikkat çekmek isteyen Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi öğrencileri pazar esnafı olup meyve sebze sattı, kimisi müşteri olup alışveriş yaptı; kimisi ise zabıta olup pazarcıları denetledi.

Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiği düşüncesiyle Konyaaltı Belediyesi Çocuk Kreşi, farklı bir etkinliğe imza attı. Pazar esnafı kıyafetleri giyen kreş öğrencileri kreş bahçesinde meyve sebze satışı yaparken, kimi öğrencilerde müşteri olup alışveriş yaptı. Rolüne kendini kaptıran bazı öğrenciler sandalyelere çıkıp müşteri çekebilmek için bağırdı. A’dan Z’ye her şeyin düşünüldüğü etkinlikte kimi öğrencilerde zabıta memuru olup pazarcıları denetledi.

Gösterinin sonunda ise öğrenciler hep birlikte masaya oturup Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan yiyeceklerden yedi.

Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığına dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

DSC_9230
DSC_9243
DSC_9260
DSC_9286
DSC_9290
DSC_9307
DSC_9335
DSC_9349
64 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7717
EURO 4,6345
BIST $11.249
ALTIN 162,2710

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle