Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

KKTC’NİN 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE GAZİLER DENKTAŞ ANITINDAYDI

admin | 20 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

KKTC’nin 34. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Yaşam Vadisi’nde bulunan Denktaş Anıtı’na çelenk koydu. Törenin ardından konuşan KKTC Başkonsolosu Fahri Yönlüer, “Sonsuza dek payidar kalacak KKTC’nin gelecek kuruluş yıldönümlerini de bu güzel Kıbrıs Anıtı’nda yapmaktan mutluluk duyacağız.” dedi.

 

Kıbrıs Türk Federe Devleti meclisinin kendi kaderini tayin ederek, oy birliği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ini ilan edişinin 34. yıldönümü dolayısıyla KKTC İstanbul BaşkonsolosluğuveTürkiyeMuharipGazilerDerneği,YaşamVadisi’ndebulunanDenktaşAnıtı’ndabirtörengerçekleştirdi. ÇelenkkoymatörenineKKTC BaşkonsolosuFahriYönlüer,TürkiyeMuharipGazilerDerneğiAvcılartemsilcisiNurettinAğaoğlu, gazilervekonsoloslukyetkililerininyanısıraBeylikdüzüBelediyeBaşkanıEkremİmamoğluda katıldı.

 

“Denktaş’ınkutsalemanetinesahipçıkacağız.”

Törende konuşan KKTC BaşkonsolosuFahriYönlüer, “KıbrısTürklerininrefahıveyaşamahakkınıancakTürkBayrağı’nıngölgesindebulabileceğineinananDenktaş, Kıbrıs’taTürkvarlığınıarttırmakvegüçlendirmekadınavermişolduğumücadeleCumhuriyetimizintemelinekonulmuş ilk harçtır. VaroluşmücadelemizinsimgesikurucuCumhurbaşkanımız Rauf RaifDenktaş’ınkutsalemanetinesahipçıkacağız. SonsuzadekpayidarkalacakKKTC’ningelecekkuruluşyıldönümlerini de bugüzelKıbrısAnıtı’ndayapmaktanmutlulukduyacağız.” dedi.

 

TürkiyeMuharipGazilerDerneğiAvcılartemsilcisiGaziNurettinAğaoğluiseyaptığıkonuşmada, “KıbrısTürkhalkınınonurlubirmücadelesonucundakendidevletçatısıaltındaegemen, bağımsızveözgüryaşantısınınbaşlangıcıolanKKTC’nin 34.kuruluşyıldönümünübüyükgururlakutluyoruz. Denktaşyenilgilerdenzaferçıkartmuşbirşahsiyettir. Bizimgörevimizisebumirasıyaşatmakvegeleceknesillereaktarmaktır. DavaarkadaşlarıileömrünüKıbrıs’aadamışDenktaş’atekrarrahmetdiliyorum.” dedi.

KKTC anıta çelenk koyma (1)
KKTC anıta çelenk koyma (2)
KKTC anıta çelenk koyma (3)
KKTC anıta çelenk koyma (4)
KKTC anıta çelenk koyma (5)
KKTC anıta çelenk koyma (6)
60 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7728
EURO 4,6638
BIST $11.493
ALTIN 162,2850

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle