Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Keşan’da Kurtuluş Balosu düzenlendi.

admin | 21 Kasım 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle 19 Kasım 2017 Pazar  akşamı Köşk Düğün Salonu’nda Keşan Belediyesi tarafından  Kurtuluş Balosu düzenlendi.

 

Saat 18.30’da başlayan baloya; CHP Edirne milletvekili; Erdin Bircan, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı P. Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, CHP Keşan İçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, belediye başkan yardımcıları, dernek ve oda temsilcileri, mahalle muhtarları, daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başkan Özcan ve eşi Şengül Özcan’ın baloya katılanları kapıda karşılaması ve fasıl ile başlayan gecenin sunuculuğunu Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Personeli Osman Coşkun yaptı.

Gecede ilk olarak herkes hep bir ağızdan Türk Bayrakları ile 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

ÖZCAN: Kurtuluş Bayramımızda Bir Araya Gelemeyeceksen Ne Zaman Geleceğiz?

Gecenin açış konuşmasını yapan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, şunları söyledi. “Hepiniz kurtuluş gecemize hoş geldiniz. Keşanımızın 95.Kurtuluş yıldönümü hepimize kutlu ve mutlu olsun. Sizlerle beraber kutladığımız 14. Kurtuluş Bayramımız. Nice yıllara sizlerin bizlerin, başı açık alnı dik özgürce kutlamak kısmet olsun diyorum. Değerli hemşehrilerim, bugün meydanda kısa bir tarihi geçmişimizi anlattım. Gerçek şu ki biz birlik beraberlik içerisinde olmadığımız müddetçe, bir şeylerin sağlam ve garantide olmayacağını iyi bilmemiz lazım. O yüzden kendi içimizde kırgınlıklar küskünlükler olabilir. Ama bu ulusal günlerde mutlaka asgari müştereklerde birleşmemiz  lazım. Çok fazla böyle harcayacak enerjimiz yok. Şu anda ilk defa sağ olsun Sayın Komutanım, sayın milletvekilim buradalar. Hadi Kaymakamımızın babasının daha 40’ı çıkmadı eyvallah, Emniyet Müdürümü, Jandarma Komutanımı, daire amirlerimi, diğer siyasi parti ilçe başkanlarını göremiyorum. Bu bizi gerçekten yürekten yaralıyor. Biz böyle günümüzde hep beraber olmayacağız da ne zaman olacağız? O zaman elin adamı da 2 gün önce Atatürk’ü ve Sayın Tayyip Erdoğan’ı hedef tahtası yaparak nişangah üzerine koyar. O zaman elin gavurunda değil kabahatte biraz bizlerde. O Yüzden bu söylediklerimi unutuyorum. Sizlere nice kurtuluş günlerinde coşkuyla kutlanmasını temenni eder. İyi eğlenceler dilerim.”

Özcan’ın ardından CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan bir konuşma yaparak şunları söyledi.

 

BİRCAN: bu bayrak kanla çizilmiş bir bayrak

Özcan’ın konuşmasından sonra mikrofona CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan geldi.

“Keşan’ın Kurtuluşu’nun 95. Yılı kutlu olsun. Ne güzel ki Cumhuriyetle yaşıyoruz. Değerli hemşehrilerim Mustafa Kemal Atatürk o kadar güzel bir Cumhuriyet kurmuş ki bizlere bakın bir 15 Temmuz yaşadık 20 Temmuz darbesiyle onu hala bastırmaya çalışıyorlar. Mustafa Kemal’in biten bir imparatorluktan nasıl bir Cumhuriyet yarattığının hala farkına varmıyorlar. Ama bu 10 Kasım’da ne olduysa oldu herkes Atatürkçü oldu. Ben gurur duyuyorum, Atatürkçü olan her insandan gurur duyuyorum. Ellerinden öpüyorum, saygı duyuyorum, ama gömlek değiştirdik der gibi maske değiştiremezsiniz, inanmam. Bu maske size ağır gelir. Mustafa Kemal Atatürk’ün maskesi size ağır gelir. Siz demokrasi dediniz, insan hakları dediniz. Siz peygamber ahlakı dediniz, Fırat’taki ineğin tek koyunun hesabını ben veririm dediniz ama Sayıştay’dan dahi hesap alamıyoruz. Kimseye hesap veremiyorsunuz. Siz fragda giyseniz smokin de giyseniz gelin burada Keşan’ın Kurtuluş gününde Kurtuluş Balosu’nda vals de yapsanız biz size inanmıyoruz. Biz size inanmıyoruz, o maske çok ağır bir maskedir. Düne kadar Cumhuriyet için 90 yıllık reklam arası dediniz. İki Ayyaş dediniz. Ama şu anda gerçekleri öyle bir kabul ediyorsunuz ki işte Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette, nasıl bir cumhuriyet kurdu ki o cumhuriyette size yapılan o darbeyi hala ve hala içinizden temizleyemiyorsunuz. İçinizde idi onu temizleyemiyorsunuz hala. Ama Mustafa Kemal Atatürk bitmiş olan imparatoluğun içinden her türlü ama her türlü oyunlara karşı, emperyalizme karşı, Sevre karşı Lozan’ın yarattığı Lozan Antlaşması ile birlikte bu ülkeyi kurdu, Cumhuriyeti kurdu. Cumhuriyet öyle bir değer ki, ben çiftçi çocuğuyum Enez’in Hasköy’ündenim milletvekili olabiliyorum. Benim arkadaşlarım aynı şekilde köy kökenlidir. Belediye Başkanı olabiliyor, milletvekili oluyor, bakan olabiliyor. Demek ki Cumhuriyet öyle bir değer ki, Mustafa Kemal öyle bir Cumhuriyet bıraktı ki bizlere. Biz Cumhuriyete sahip çıkmalıyız. Nasıl ki milli bayramları unutturuyorlarsa, 23 Nisanları unutmayacağız, 19 Mayısları çocuklarımıza aşılayacağız. 30 Ağustoslar bizim Zafer

 

 

 

Bizler vatan kaybetmiş insanlarız. Bizler göçmen olarak buralara gelmişiz ve vatanın kıymetini çok iyi biliriz. Biz onun için kurtuluşu ve anlamını da çok iyi biliriz. Trakya’yı işgal eden güçler bilmiyordu ki <Geldikleri gibi giderler.> diyen bir Mustafa Kemal Atatürk vardı. Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız. Dünyanın her yerinde bayrak var ama bu bayrak kanla çizilmiş bir bayrak. Bu bayrağı gururla taşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün adını hiç kimse silmeye yeltenmesin. Çünkü biz varız karşısında. 15 Temmuz’da demokrasi adına şehitlerimiz oldu ve mücadele verildi. Ama benim ConkBayırı’nda şehit olan dedelerimin yerine hiç kimse geçemez. Kurtuluş Savaşı verildiyse, kutlama yapıyorsak onların sayesindedir. 15 Temmuz şehitleri Kurtuluş Savaşı şehitlerinden sonra gelir. Atamı yok sayamazsınız.”

Gece, Keşan Türkü Dostları Derneği’nin gece için hazırladığı özel türküler, Grup Aheste’nin güçlü performansı, Türk Pop Müziği’nin güçlü yorumcusu Lara’nın birbirinden güzel şarkıları ile sürdü.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan da Lara ile Drama Köprüsü adlı türküyü seslendirdi ve salondan büyük alkış topladı.

KURTULUŞ CADDESİ KONSERİ…

“Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günleri” etkinliği kapsamında, 19 Kasım 2016 Cumartesi akşamı düzenlenen konserde, Keşanlılar doyasıya eğlendi.

 

Keşan Belediye sponsorluğunda gerçekleştirilen konser saat 20.30 sıralarında başladı.

Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Erdoğan Demir sunumunda gerçekleştirilen konserde, Grup Gündoğarken sahne aldı.

Konser öncesinde Kurtuluş Caddesi Alışveriş Günü etkinliğinin düzenlenmesinde büyük emeği olan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve cadde esnafı Kadir Mutaf, konsere katılanlara “Hoş geldiniz” diyerek, şunları söyledi: “Bu yıl Kurtuluş Caddesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Alışveriş Günleri etkinliğimizin 5’incisini gerçekleştiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğimiz kapsamında sokak konserlerini gerçekleştiriyoruz. Bu yılki konserimizde Grup Gündoğarken ile birlikte olacağız. Konserimizde bize destek olan Keşan Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.”

Konserde, grup birbirinden güzel eserleri seslendirirken, konsere Keşanlılar büyük ilgi gösterdi.

DSC_5713
DSC_5723
DSC_5731
DSC_5748
DSC_5774
49 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7751
EURO 4,6660
BIST $11.396
ALTIN 162,4252

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle