Hoşgeldiniz  

Keşan Belediyesi Yaz Spor Kursları’nda voleybol ve basketbol kursları da başladı

admin | 02 Temmuz 2018 | Genel, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Keşan Belediyesinin, çocukların eğitimlerinin yanında yaz aylarında sporla iç içe olmaları, sağlıklı ve başarılı bir gelişim göstermesine katkı sağlamak amacıyla açtığı Yaz Spor Kurslarında futbol kursunun ardından voleybol ve basketbol kursları da başladı.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen ve sağlıklı ve zinde bir nesil yetiştirme hedefiyle açılan kurslarda; çocuklar; voleybol, basketbol ve futbolu Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvet Buruk’tan öğreniyor.

Voleybol kurslarının pazartesi ve çarşamba günleri 12.30, 14.00, 15.30 saatlerinde olmak üzere 3 grupta verildiğini, basketbol kursunun salı ve perşembe günleri 13.00, 14.30 ve 15.30 saatleri olmak üzere 3 grupta verildiğinifutbol kursunun da pazartesi ve çarşamba günleri 17.30, 18.30 ve 19.30 saatlerinde olmak üzere 3 grupta verildiğini Mürüvet Buruk, “Çocuklarımızın spor yapmaları hem fiziksel hem de zihinsel anlamda gelişimleri için çok faydalıdır. Spor yapan çocukların kasları güçlenir, grup halinde davranabilmeyi öğrenir ve çocuklar sosyal açıdan kendisini geliştirir.” dedi.

Mürüvet Buruk, her kursa yaklaşık 40 öğrencinin devam ettiğini, Keşan Belediyesi’ninyaz spor kurslarına kayıtların da devam ettiğini bildirdi.

Keşan Belediyesi, yaz spor kursları ile çocukların, zararlı alışkanlıklardan uzak durup boş zamanlarını spor yaparak yararlı, verimli ve aktif bir şekilde değerlendirmelerini, özgüvenlerinin gelişmesini, spor bilinçlerinin yerleşmesini, yeteneklerini keşfetmesini amaçlıyor.

320 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle