Hoşgeldiniz  

KENDİ ÜRETTİĞİ DRONLA LİDERLİĞİ KAPTI

admin | 22 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

 

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde eğitim hayatını sürdüren üniversite öğrencisi Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve kendi imkanları ile hazırladığı dronla Türkiye Dron Ligi’ne (TDL) lider başladı.
İlginin dünya genelinde her geçen gün arttığı ve Drone Uçuş Kulübü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen, 32 yarışmacının katıldığı Türkiye Drone Yarış Ligi başladı. İlk etabı İstanbul’da gerçekleştirilen Lig’de mücadele eden Turgutlu Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (TURBEM) üyesi MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Elektronik bölümü öğrencisi Kaan Atahan Ceylan yarışmaya lider olarak başladı.

Turgutlu’da kendi hazırladığı dronla lige hazırlanan ve hedefini Türkiye’yi dünya klasmanında temsil etmek olduğunu belirten Kaan Atahan Ceylan, “Drone Uçuş Kulübü tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen, Türkiye Drone Yarış Ligi 32 yarışmacının katılımı ile başladı. Volkswagen Arena’da başlayan drone yarışlarında özel olarak hazırlanan pistte drone kullanmaktaki hünerlerimizi sergiledik. Yarışlar 6 etapta gerçekleşecek ve sırasıyla İstanbul, Samsun, Antalya, İzmir ve tekrar İstanbul etabıyla Türkiye birincisi belli olacak. Türkiye birincisi Amerika’da düzenlenecek dünya şampiyonasında bizi temsil edecek. Ben Türkiye Drone liginde kulüp olarak geliştirmiş olduğumuz drone ile yarışıyorum ve şuan bu ligde birinciyim. Türkiye Drone ligi beş etaptan oluşan bir yarışma. Bu etaplar sonucunda alınan puanlara göre ülkemizi yurt dışında temsil etme hakkını kazanıyoruz. Ben bize Turgutlu Gençlik Merkezinin kapılarını açan ve burada lige hazırlanmamıza ve kendimizi geliştirmemize imkan veren Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Öte yandan TDL’nin birinci etap finalinde en iyi zamanın konuk pilotlardan DroneRacers takımının ”Oh Guy Fpv” takma adlı pilotu Karan Gharbharan ‘ın olduğunu belirten Kaan Atahan Ceylan “Diğer konuk DroneRacers pilotu “Jedeye” takma adlı Vince Irie ise genel klasmanda 5’inci sırada yer aldı. Türkiye Drone Ligi’nin sezon boyunca her etabında yabancı konuk pilotlar da yer alacak. Yabancı konuklar Türkiye Drone Ligi’ndeki puanlamaya dahil edilmeyecekler” dedi.

Öte yandan Türkiye Dron Ligi’ndeki puan durumu ve sıralama şu şekilde;
Birinci, 18 puanla Kaan Atahan Ceylan
İkinci, 14 Puanla Berkcan Hacımusalar
Üçüncü, 12 puanla Mert Bilaloğlu
Dördüncü, 10 Puanla Evren Eşbe
Beşinci, 8 Puanla Berat Özdemir
Altıncı, 6 puanla Ersin Gürel
Yedinci, 4 puanla Buğra Kaan Kabakçı
Sekizinci, 3 puanla Dennis Riessbeck
Dokuzuncu, 2 Puanla Celaleddin Demir
Onuncu, 1 puanla Levent Oktay

55 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5764
EURO 3,9940
BIST 97.533
ALTIN 145,7113

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle