Hoşgeldiniz  

Kaz Dağları Gezileri Başladı

admin | 02 Temmuz 2018 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından “Kaz Dağlarına Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganıyla bu yıl 8. kez düzenlenen Kaz Dağları gezileri büyük bir ilgi ile 30 Haziran 2018 Cumartesi günü başladı.

Eşsiz güzellikte bir bölge olan Kaz Dağlarını rehber eşliğinde kapsamlı bir şekilde gezme fırsatı bulan kentlilerimiz, ayrı olarak Cumartesi ve Pazar günü düzenlenen gezi kapsamında sabah Belediye önünden hareketle başladıkları etkinlikte, Bayramiç’te gerçekleşen kahvaltı molasının ardından İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyaret etme fırsatı buldu.

Bölgedeki kapsamlı ziyarette alabalık tesislerini de ziyaret eden kentliler ardından Ayazma bölgesinde doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Katılımcılar aynı zamanda bölgeye ilişkin rehberlerden de bilgiler aldı.

Temiz hava ve yeşilin bin bir tonunun arasında gerçekleşen gezi kapsamında öte yandan, bölgedeki maden çalışmaları ve bu çalışmaların sebep olduğu tahribatlara ilişkin de bilgilendirilen katılımcılar, Kaz Dağları gezisini Balaban mevkiinde verilen mola ile tamamladı. Kentlilerin oldukça memnun kaldığı Kaz Dağları gezileri Ağustos ayına kadar Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek.

378 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle