Hoşgeldiniz  

Kavacık Köyü

ibrahim bektas | 28 Eylül 2017 | Foto Galeri, Genel, Tüm Manşetler, Yaşam

Kavacık köyü – Karabağlar/İzmir

kavacık köyü

 

Çam ormanlarıyla çevrili körfez manzaralı bir yoldan ulaşılan Kavacık, bozulmamış doğal güzelliklere sahip 200 hanelik bir köydür.

19. yüzyılın ilk yarısında Yörükler tarafından kurulmuş olan Kavacık’ta 200 yıllık mezar taşlarının varlığından söz edilir. Tarihî cami ve taş evler, köyün dikkat çeken mimari eserler arasındadır.

Günübirlik geziler ve kamp kurmak için uygun alanlara sahip olan Kavacık köyü ve çevresinde dağ yürüyüşleri için ideal parkurlar bulunmaktadır. Köy çevresindeki bu parkurlarda şelaleler de bulunmaktadır.

Bir zamanlar bölgedeki dereden çıkarılan altın ve mozaikler ile zaman zaman eski paraların bulunduğu mağaralar, Kavacık’ın sahip olduğu değerlerdendir. Köyün “Çukurboz” veya “Güney Mevki” diye anılan alandaki mağaraların tarih öncesi dönemde yaşamış insan topluluklarına ev sahipliği yaptığı tahmin edilmektedir.

105 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6759
EURO 4,3322
BIST 108.489
ALTIN 151,1347

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle