Hoşgeldiniz  

KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI

admin | 12 Aralık 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Kartal Belediyesi, Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi 744. ölüm yıl dönümünde düzenlediği etkinlikle andı.

 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamındabüyük düşünür Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 744. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir anma programı organize etti. Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma etkinliğindeTürk Sanat ve Tasavvuf Musikisi alanlarında birçok başarılı konsere imza atan sanatçı Bahtiyar Çakmak, saz heyeti ve semazenler yer aldı. Anma etkinliğine Kartal Belediyesi Başkan YardımcısıCengiz Türkmen ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

 

Kartallılar, Şeb’iArus coşkusunu,Kartal Belediyesi’ninMevlana’yı Anma Haftası’ dolayısıyla düzenlediği konser ve semazen gösterileriyle yaşadı.Türk Sanat ve Tasavvuf Musikisi alanlarında ve birçok başarılı konsere imza atan sanatçı Bahtiyar Çakmak, “Hz. Mevlana’yı Anma Konseri”nde tasavvuf müziğinin en seçkin eserlerini Kartallılarla buluşturdu. Kartallılar, dünyayı düşünceleriyle etkilemiş, zamana ve mekâna hükmetmiş Hz. Mevlana’yı tasavvuf felsefesinin ögeleriyle andı. Konserde büyük düşünürün eserlerini Kartallılarla buluşturan Bahtiyar Çakmak, izleyicilerden yoğun alkış alırken semazenler de sundukları gösteriyle büyük beğeni kazandı.

 

Sanatçı Bahtiyar Çakmak, anma programında yaptığı konuşmada, “ Şeb-i Arus, ‘düğün gecesi’ demektir. Yaşamını ‘Hamdım, piştim, yandım’ sözleriyle özetleyen Mevlâna, ‘Bizim mezarımız ariflerin gönüllerindedir.’ diyerek gönüllerdeki ölümsüzlüğe dikkat çekmiştir. Böyle güzel bir programı düzenleyerek siz değerli Kartallılarla bizleri buluşturan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kartallılar tarafından büyük beğeniyle izlenen konser ve semazengösterisinin ardından Kartal BelediyesiBaşkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adınaBahtiyar Çakmak’a Kartal heykelciği takdim ederek böyle anlamlı bir günde Kartal halkına verdikleri konser ve sema gösterisi için teşekkür etti.

KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (8)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (7)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (6)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (5)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (4)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (3)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (2)
KARTALLILAR AŞKIN SULTANI HAZRETİ MEVLANA’YI ANDI (1)

 

 

 

56 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7717
EURO 4,6345
BIST $11.249
ALTIN 162,2710

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle