Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI

admin | 06 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğündeprojelendirilen, şair-yazar Sunay Akın’ın küratörlüğünü yaptığı Masal Müzesi, Kartallı miniklerin buluşma noktası oldu.

Türkiye’de bir ilk olanve 7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde ‘Kültür Sanat’ dalında ödüle layık görülen Masal Müzesi, hafta sonu gerçekleştirilen ‘Hayalimdeki Kahraman ve OrigamiAtölyeleri’nde onlarca Kartallı çocuğu, masal dünyasında buluşturdu.Hayalimdeki Kahraman atölyesinde çocuklar, hayallerindeki masal kahramanlarının bebek boyamalarını yaptı. Çalışmanın sonunda miniklerin el emeğinin ürünü olan masal kahramanları, kendilerine hediye edildi. Origami atölyesinde ise çocuklar,çeşitli renklerden oluşan fon kartonlardan masal kahramanlarının origamisini yaptı. Atölye çalışmalarının bitiminde çocuklar, Masal Müzesi’ni gezerek sevdikleri masal kahramanlarının heykelleriyle fotoğraf çektirdi.

 

MASAL MÜZESİ

Yapımı tamamlanan Masal Müzesi, 2 katlı bir yapının röleve, restorasyon ve restitüsyon çalışmalarının ardından masal evine dönüştürüldü. Bodrum ve iki kattan oluşan avlulu yapının kapısından girdiğiniz andan itibaren masal kahramanlarıyla karşılaşmak mümkün. Masal Müzesi’nin bodrum katında mağara ve deniz korsanları bulunurken üst katlarda ise klasik dünya masalları ile başlayıp günümüz masallarına uzanan ve Türk masallarını da içeren kitaplar yer almaktadır. Müze içinde,  tiyatro sahnesi ve atölye çalışmalarının yapılacağı bir faaliyet alanı da bulunmaktadır. Müze bahçesinde ise miniklerin en sevdiği masal kahramanlarının heykelleri yer almakta… Müzenin tasarımı ve sergilenen eserlerin konsepti benzeri bulunamayan bir proje ile toplum bilinci üzerine yenilikler katıyor. Masal müzesinin ilk masallar ile başlayan, günümüz masallarına kadar uzanan tasarımı ile çocuklar kadar yetişkinlerin de çocukluğunu hatırlayacak koleksiyonlarla buluşturması toplum genelinde bütünleyici bir farklılık getirmekte.
Yakacık’ta bulunana müzenin bahçesinde bir masal parkı ve havuzu da bulunuyor. Ayrıca çocuklar için pek çok masal etkinliği müjdesi de veriliyor.

KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (1)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (2)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (3)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (4)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (5)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (6)
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (7)
52 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7838
EURO 4,6686
BIST $10.263
ALTIN 161,9609

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle