Hoşgeldiniz  

İşin sırrı, kalçada biter!

admin | 20 Mart 2017 | Genel, Magazin, Tüm Manşetler

 

Tarihsel evrime bakıldığında göğüsler, özellikle gizlendikleri için her daim çekiciliğini korudu. Fakat geçen yıllar göğüslere “saklı popo” tanımını kazandırdı. Gelmiş geçmiş tüm moda tasarımları ve bütün bakışlar bunu keşfetmek için planlanmıştır. Göğüs yarığının dekolte elbiseden görünmesi kasıtlıdır. Ve hayatta tasarlanan bir çok plan gibi aksilikler ve takıntılarla başı derttedir.

Batı’da sıkça rastlanan göğüs takıntısının izdüşümü Latin Amerika’da kadınların poposudur. Özellikle Brezilyalılar için popo milli bir takıntı. Milli gelirde dengeyi tutturamayanlar için popo ölçülerinde tam bir eşitsizlik söz konusudur. Bu eşitliğin sağladığı rahatlıktan olsa gerek söz konusu takıntı içten içe tapılan bir özellik haline geldiğinden Brezilyalılar için rejim, diyet gibi kavramlar gündemin son sıralarında yer alıyor. Oysa bir İngiliz’i durdurup konuyla ilgili fikrini alsanız, size bununla ilgili felsefi ve mimari hesaplardan saatlerce bahsedebilir.

Brezilyalı kadınların dünyanın her yerinde konuşulan popoları için tarihi verilere bakmakta fayda var. bilim adamları “sambacı kalçası” diye tabir edilen bu tip poponun özellikle genlerde saklı olduğunu söylüyor. Araştırmalar, iri ve dışa doğru çıkık olan kalçaların Afrika, Hindistan ve Portekiz ırklarının birleşiminden meydana geldiğini, ancak bu ırka bir miktarda Alman genlerinin karıştığını ortaya koyuyor. Aynı araştırma Brezilyalı kadınların, ağırlık merkezlerinin Avrupalı hem cinslerine oranla daha aşağıda bulunuyor.

Tıp çevrelerinin dikkatini çeken bu gelişmeye göre, tecavüz video Avrupalı kadınların ağırlık merkezleri göbek civarında olmasına rağmen, bu nokta Brezilyalı kadınlarda tam da popolarının üzerine geliyor. Kısacası Brezilyalı kadın için popo, kendine güvenin tam merkezi.

Brzilyalılar’ın spora olan ilgisi bugünkü vücut ölçülerinin ortaya çıkmasına önemli bir etken. Tabi samba dansındaki kıvrak ritimlerin şekillendirdiği popoları kültürel mirasla açıklamak yetersiz olur. Dolgun ve kaslı kalçalar Brezilya’da iktidar anlamına geliyor. Kıvrak kıvrak dans eder, zıplar ve samba yapar. Göğüsler ise fazla sallanmaz. Göğüsler pasif, baldır ve kalça kısmı aktiftir. Bu Brezilya kadınlarının vücut şekline de yansımıştır.

Herhangi bir halk plajında, onlar hep en cesut tangayı giyerler. Genci yaşlısı, dulu evlisi, güzeli çirkini fark etmez. Hepsi de kalçalarını ve popolarını açıkta bırakan tarzda bikinileriyle erkekleri büyülerler. Ama kumsalda göremeyeceğiniz tek şey nedir biliyor musunuz? O da üstsüz kızlar… Brezilyalı kadınlar asla üstsüz güneşlenmezler. Üstleri mutlaka vardır. Bu da onları Avrupalı hem cinslerinden ayıran diğer bir unsur.
Brezilyalı kadınlar için, büyük poponun iri baldırların üzerinde bulunması makbüldür. Bacak ve popo kaslarının oluşmasında genlerin dışında dansın rolü de hiç küçümsenemez. Karnaval döneminde yüz binlerce kadın günde 8-10 saat durmaksızın sokakta dans eder.

Brezilya’da şöyle derler: “Eğer zengin kalmak istiyorsan, fakir görün.” Burada neredeyse kimse üstüne doğru düzgün bir kıyafet giymez. Sokaklar sanki küçük bez parçalarıyla edep yerlerini kapatan kızlarla dolu gibidir. Kadınlar öyle mücevhere, makyaja ve saatlere de para harcamaz. Açıkçası zengini de fakiri de hep aynı görünür. Durum böyle olunca, kadının kendini saklamak zorunda olduğu bir aksesuar ya da bir kamuflaj kalmaz. Ve vücudunu otomatik olarak ön plana çıkarır. Bunu öyle doğal olarak yapar ki, sanki dünyanın en çekici, en güzel kızı karşınızda sanırsınız. Kendine ve vücuduna güveni tamdır. Sergileyecek başka bir şeyi de olmadığından, vücudunun sen seksi uzvunu öne çıkarır.

Latin Amerika’nın bu güzel ülkesi, dünyanın en eşit toplumlarından biri. Kadınlar erkeklerle hayatın her alanında eşittir. Flört ederler. Açıkta rahatça öpüşüp aşk oyunları yaparlar. Hemen her sokakta bar ya da gece kulübü sayısı kadar spor merkezi veya salonu vardır.

Sabah sokağa çıktığınızda yüzlerce kadını yürürken, koşarken, parkta aerobik yaparken, kumsalda futbol ve voleybol oynarken bulabilirsiniz.

 

Brezilya erkeklerini dikkatle izlerseniz, onların kadınların göğüsleriyle değil poposuyla ilgilendiğini görebilirsiniz. Dekolteli bir gömlek, bir Brezilya erkeğini asla tahrik etmez. Bakmaz bile… Ama vücuda yapışan sıkı bir şort ya da bikini, erkeğin dikkatini çekecektir. Kısacası, Brezilya’da çekici bir kadın olmanın şartı ne makyajdan, ne de güzellikten geçer. İşin sırrı, kalçada biter!

129 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5764
EURO 3,9940
BIST 97.533
ALTIN 145,7113

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle