Hoşgeldiniz  

İnpınar Yaylası’nda Yörük Şenliği yapılacak

admin | 31 Mart 2018 | Duyurular, Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler

Selçuk Belediyesi katkılarıyla 1 Nisan Pazar günün Barutçu Mahallesi’nde 5. Geleneksel Barutçu İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği düzenleniyor. Selçuk Belediyesi ve Selçuk Kültür ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlenecek festivale tüm Selçuk halkı davetli.

Selçuk’un Barutçu Mahallesi’nde 1 Nisan Pazar Günü düzenlenecek olan 5. Geleneksel Barutçu İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği saat 13.30’da Zeybek Gösterisi ile başlayacak. Saat 14.00’de İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Ege Türkülerini seslendirecek.

Barutçu Köy Meydanı’nda düzenlenecek etkinliğe Yörükler ’in yanı sıra tüm Selçuk halkını da davet eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Yörük kültürünü yaşatmak adına düzenlenen Barutçu İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği artık gelenekselleşti. Yörük kültürü Anadolu coğrafyasıyla, Türk milletiyle en fazla özdeşleşmiş kültürlerden biridir. Ben tüm halkımızı 1 Nisan Pazar günü Barutçu Mahallemiz’de yer alan İnpınar Yaylası’nda düzenlenecek şenliğimize davet ediyorum” dedi.

Araç kaldırılacak

1 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan 5. Geleneksel Barutçu İnpınar Yaylası Yörük Kültürü Şenliği’ne katılmak isteyen vatandaşlar için Selçuk Belediyesi’nin önünden 09.00 – 18.00 (gidiş- dönüş) saatleri arasında 30 dakika aralıklarla servis kalkacaktır.

144 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle