Hoşgeldiniz  

İnanDenizAslan gibiyiz…

admin | 06 Mayıs 2018 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 46’ncı yılında başta mezarları başında olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında anılacak.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin bugün 46’ncı yıl dönümü. 6 Mayıs 1972’de idam edilen 68 Kuşağı’nın önde gelen üç ismi Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, her yıl olduğu gibi bu yıl da başta mezarları başında olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında anılacak. Gezmiş, Aslan ve İnan için Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda anma etkinliği düzenlenecek.

deniz gezmiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı özlemle andığını belirtti. “Tam bağımsız Türkiye için gözlerini kırpmadan hayatlarını hiçe sayan gencecik fidanların onurlu duruşları yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” diyen Ağbaba, açıklamasında şunları kaydetti: “Gezmiş ve arkadaşlarını bugün sadece Türkiye coğrafyasında değil, dünya coğrafyasında sevgili yapan şey, idam sehpasında boynuna ilmek takılırken titremeden, korkmadan ‘yaşasın tam bağımsız Türkiye, yaşasın halkların kardeşliği’ diyen yürekleridir.”

868 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle