Hoşgeldiniz  

İKİ ŞEHİDİN İSMİ EDREMİT’TE PARKLARDA YAŞAYACAK

admin | 07 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Edremit Belediye Meclisi tarafından aileleri ilçede yaşayan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın isimleri ilçede bulunan iki parka verildi.

 

Edremit Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Toplantıda 32 ana gündem 12 ek gündem ve 4 önerge olmak üzere toplam 48 madde görüşülerek karar bağlandı. Toplantısında, Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde üst rütbeli askerleri taşıyan Cougar tipi helikopterin düşmesiyle şehit düşen 13 askerden biri olan 51 yaşındaki Tümgeneral Aydoğan Aydın adının ailesinin Akçay Mahallesi’ndeki evinin yanındaki parka ve Batman’ın Kozluk ilçesinde, şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi ise yaşadığı evine en yakın park olan Cennetayağı Mahallesinde parka verildi.

Her iki şehidin ailelerinin Edremit’te yaşaması nedeniyle ilçedeki iki parka verilmesin Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın önerisi ile meclis gündemine alındı. Yapılan oylamada şehitlerin isimlerinin biri Edremit’te biri de Akçay’da iki parka verilmesine oy birliği ile karar verildi.  Hiç istemeyerek bu kararları aldıklarını kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Biz onların isimlerinin parklarda, caddelerde yaşatılmasını değil, onların yaşadığı bir ülke olmayı istiyoruz. Ama maalesef sebepleri çoğu kişi tarafından da bilinen nedenlerden dolayı ülkemizde terör bir türlü dinmiyor, bitirilemiyor. Her gün bunun gibi yurdumuzun dört bir köşesinde birçok şehidimiz oluyor. Birçok evimize ateş düşüyor. Ben bu düşen ateşlerin artık son bulmasını, Edremit Belediye Meclisimizde aldığımız bu şehit ismi verilmesiyle ilgili kararların artık son bulmasını istiyorum. Umuyorum ki önümüzdeki günler ülkemiz açısından çok daha rahat ve huzurlu günler olacak diye düşünüyorum” dedi.

83 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6949
EURO 4,3502
BIST 108.489
ALTIN 151,6538

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle