Hoşgeldiniz  

İç çamaşırı haberine gözaltı.

ibrahim bektas | 05 Ekim 2017 | Dünya, Genel, Magazin, Tüm Manşetler

 

 Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe‘nin eşinin, destekçilerine giyilmiş gecelik ve iç çamaşırlarını bağışladığını yazan gazeteci gözaltına alındı.

   News Day adlı gazetenin muhabiri Kenneth Nyangani, Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe’nin eşi Grace Mugabe’yle ilgili yazdığı haber nedeniyle gözaltına alındı. Haberde Grace Mugabe’nin eşinin partisine üye olanlara yapılan giysi yardımları içerisinde Grace Mugabe’ye ait kullanılmış gecelik ve iç çamaşırlarının da bulunduğunu bilgisi yer alıyordu.

Gazeteci Nyangani’nin avukatlığını üstlenen Simbabve İnsan Hakları için Avukatlar Örgütü ZLHR’den yapılan açıklamada, Nyangani’nin iftira suçu işlediği iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi.
News Day gazetesi pazartesi günü iktidardaki Zanu PF partisi milletvekillerinden Esau Mupfumi’nin öncülük ettiği bir bağış kampanyası hakkında haber yapmıştı. Haberde Mupfuni’nin, partililere kullanılmış kıyafatler dağıttığı ve dağıtım esnasında insanlara, bu kıyafetlerin şahsen Devlet Başkanı Mugaba’nin eşine ait olduğunu söylediği yer almıştı.

Haberde Mumpfumi’nin dağıtım sırasında “Sizin için iç çamaşırlarım da var, sizinkilerin pek iyi durumda olmadığı söylendi bana. Bu yüzden gelin ve payınıza düşeni alın” sözlerine sarf ettiği bilgisine yer verildi.

Yurtdışına yaptığı alışveriş turlarıyla da tanınan 52 yaşındaki Grace Mugabe, 93 yaşındaki eşi Robert Mugabe’nin siyasi mirasını devralmak ve ülkenin başına geçmek istiyor.

Grace Mugabe

Mugabe bu yılın ağustos ayında Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde oğullarının kaldığı otel odasında karşılaştığı bir mankeni darp ettiği iddasıyla da gündeme gelmişti. Afrika’nın güneyinde yer alan Zimbabve 37 yıldır Robert Mugabe tarafından yönetiliyor. Zimbabve’deki mevcut ekonomik kriz nedeniyle nüfusun çoğu ikinci el kıyafetleri tercih etmek zorunda kalıyor.

70 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6723
EURO 4,3307
BIST 108.498
ALTIN 151,4342

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle