Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Hoşgeldin Max

admin | 30 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yaşam, Yerel Haberler


 Avrupa’nın en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi’nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı Max, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na yerleştirildi. İzmir’e bu hafta İtalya’dan 2 su aygırı daha geliyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin cazibe merkezlerinden İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvan sayısı ve tür çeşitliliğini yurtdışından getirilen yeni hayvanlarla artırıyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’na, hayvanat bahçeleri arasında gerçekleştirilen değişim programı çevresinde bu kez Almanya Berlin Hayvanat Bahçesi’nden hibe olarak 5 yaşında bir hipopotam (su aygırı) getirildi. Sevimli tavırlarıyla park görevlilerine kendisini çabuk sevdiren Max, ziyaretçilerin ilgi odağı olacağını daha ilk günden kanıtladı. 3 ton ağırlığındaki Max’in ardından, bu hafta içi İtalya’dan getirilecek 2 adet su aygırı daha park üyeleri arasındaki yerini alacak. Yeni üyelerle birlikte, İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki parkta yerlerini aldıktan sonra Sasalı’da toplam 4 adet su aygırı olacak.

 

Almanya’nın tercihi İzmir oldu

Avrupa’nın en popüler hayvanat bahçeleri arasında yer alan Berlin Hayvanat Bahçesi’nin Max için uygun olmadığına karar verilmesi üzerine, yeni bir yaşam alanı arandığını belirten İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Şahin Afşin, “Avrupa genelinde yapılan araştırma sonunda, Max için en uygun yerin İzmir Doğal Yaşam Parkı olduğuna karar verildiler. Uzun bir yolculuğun ardından yeni evine kavuşan Max, gölete yerleştirildiği andan beri bu ortamı çok sevdi. Daha ilk dakikadan itibaren yabancılık çekmedi. Bu da, Doğal Yaşam Parkımızın yaban hayvanlarının yaşam kalitesini yükselttiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

156 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.554
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle