Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Hollanda’da 3.Altın Lale’nin Ömür Boyu Yaşam Ödülü Fatma Girik’in Oldu…

| 03 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam

 

 

Hollanda’nın Lahey şehrinde 500 den fazla vatandaşımızın katıldığı 3 Altın Lale ödüllerinin dağıtımı ve Cumhuriyet Balosunda her şey dopdolu idi. Kıyafet mecburiyetinin olduğu baloda konuklar şıklıkta birbiri ile yarıştı.
Sunucu Tülay ve Nesrin in yaptığı balo da saygı duruşu ve İstiklal marşımızdan sonra açılış konuşmasını Altın Lale Organizatorü Bülent Türker yaptı. Türker” hiç bir siyasi amacı olmayan Türkiye ve Atatürk sevdalılarının bir araya getirmek ve Hollanda’da ve dünyada başarılı Türkleri ödüllendirmek en büyük amacımız” dedi.

Ardından Docent Erol Sanburkan ve TC Rotterdam Konsolosu Mustafa Ünal’ın Cumhuriyet kutlamaları ile program başladı. Hollanda şampiyonu folklor ekibi Turkuaz çocuklarının nefis gösterisi ayakta alkışlandı.

Ardından konuklar dans ederek adeta sahneyi doldurdular. Gecenin güzelleri Altın Lale ve Cumhuriyet Güzeli seçilebilmek için yarıştı. JurideHollanda , Belçika ve Lüksemburg güzelleri yanında Muhterem Çapur, Arzu Sönmez ve Hülya Kaya da yerini aldı. Jürinin seçtiği Altın Lale güzeli Gorincem şehrinden Tuğçe Evren, Geceye gelen 500 konuğun oyları ile de Cumhuriyet Güzeli olarak da Rotterdam’dan Melda Çalı seçildi.

altın lale

Geceye iş adamlarından Erdal Torunoğulları, Hakkı Dağıstan, Netubadan Hatice Bekker, BuroPastan Fehmi Uzun, Hayrettin Ozcınar, Oktay Balaban, Sakarya Holdingten Baha Karakaş, Modacı Arzu Sönmez, İş adamı Mesut Dilakay, Muhlis Ayboğan,Hollanda ,Belçika ve Lüksenburg güzelleri , Politikacı Emine Bozkurt , İlk gelen Türk Erol Konyalı, Fikirtepeli Erdoğan, Azerbeycan derneği başkanı İlhan Aşkın, Fatma Koşer Kaya , Murat Ateşalp, Mimozadan Meryem Ozdoğan, Den Haag Belediyesinden meclis üyesi Tahsin Özkaya gibi Hollandanın her yerinden konuklar katıldılar.

Ardından yemek ile programa devam edildi. Konuklar yemek boyunca Sarı saçlı mavi gözlum, Türkiyem, Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile salonu inlettti.

3. Altın Lale ödülleri dağıtımında ise heyecan dorukta idi.

Bülent Türker, Nurhan Akkarpuz, Hülya Kaya, Beyzade Ünver, Erol Sanburkan, Murat Erçarıkçı, Fatma Koşer Kaya, Ali Koç, Sonya Çakır, SeyidYeyden den oluşan seçkin jüri tarafından yüzlerce aday arasından seçilen ve finale kalan 12 daldaki yarışmacılar ödüllerini törenle aldılar.

Jüri Genç Girişimci Cihat Çilikkol Mimar Den Haag, Kültur ödülü Mehmet Emin Alkanlar Kırmızı Lale, Spor ödülü Avrupa şampiyonu Ali Özkal, Onur Ödülü Hollandalı BraamVerbrugge ve Emine Kara ‘ya, En iyi dernek ödülü Erzincanlılar Vakfı Leiden’ e , Yılın Politikacısı Zeki Baran, Yılın İş Kadını Arnhem şehrinden Hatice Bayer’e , Sağlık ödülü Melih Öymen’e, Basın ödülü Deniz TV den Özcan Özbay’a .Jüri özel ödülü ünlü Karma Astrolog Görkem Yüce ye ve yılın iş adamı ödülü de Turgut Torunoğulları’na verildi.

Ardından yılın Ömür Boyu Yaşam Ödülü de yılların sinamacısı ünlü sanatçı Fatma Girik’in sahneye davet edilerek büyük pasta eşliğinde Onuncu Yıl Marşı ile birlikte Başkan Bülent Türker ve Hülya Kaya tarafından kendisine takdim edildi.
Bir konuşma yapan Fatma Girik “Aldığım en güzel ve en değerli ödül bu. En baş köşemdesaklıyacağım. Seneye kime verilecekse onun ödülünü de ben vermek istiyorum. Altın Laleyi 1. yıl Naim Süleymanoğlu, 2. yıl Türkan Şoray bu yıl da Fatma Girik aldı.

Ardından geceye gelen konuklar saat 01.30 kadar dans edip oynadılar halaylar çektiler ve Cumhuriyet parçaları ile geceye renk kattılar.

Gecenin organizatörlerinden ve büyük destekçisi Hülya Kaya ve Ahmet Kaya da yaptıkları açıklamadı “Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız . Bugün hepimizin. Fatma Girik gibi değerli bir sanatçımızı burada ağırlamak ve konuk etmek ödüllendirmek çok güzel. Bizler Mustafa Kemal in askerleriyiz. Türkiye’yi ve Atatürk’ümüzü seviyoruz. Seneye daha iyisini ve daha organizesini yapacağız. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştular.

Bülent Türker de gecede büyük emeği gecen Fatma Şahin Arabacı , Hülya Ahmet Kaya, Meral Tokay, Ali Koç ,Elif Tekmen ve Ayşe Yarar, Güncel Haber Gazetesine ,Ercan Erdoğan’a, Altın Kadayif Murat Erçarıkcı ‘ya,Opera salonlarının müdüresi Feyhan hanımefendiye, Beyzade Ünver, Serpil Ete , Nurhan Akkarpuz ,Vahit Acıöz ve tüm Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına teşekkür ederiz “dediler.

 

95 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.487
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle