Hoşgeldiniz  

Hintli turizmciler Bodrum’da

admin | 28 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Travel AgentsFederation of India konferansına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Hintli heyet Bodrum’a da uğradı. 

Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyleBOTAV’ın işbirliğinde gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları kapsamında düzenlenen organizasyonda, Bodrum’u ziyaret eden Hintli misafirler Bodrum’a hayran kaldı. Travel AgentsFederation of India konferansına katılmak için Türkiye’ye gelen Hintli tur operatörü ve seyahat acentası yetkilileri, Bodrum’da dört farklı otelde konakladı.

 

İsisHotel’de gerçekleştiren galaya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, Kartaca Turizm yetkilisi Fatih Günay, İsis Otel Genel Müdürü Melih Alemdar ve hotel yetkilileri katıldı. Gecede Hintli yetkililer tarafından sevgi ve ilgiyle karşılanan Hülya Kocadon, Hintli yetkililere Bodrum’a hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, “Hindistan’dan gelen misafirlerimiz olduğunu öğrendiğimde sizlere katılmak ve bir merhaba demek istedim. Size ev sahipliği yapmaktan ve sizleri Akdeniz’in bu güzel kasabasında, Bodrum’da ağırlamaktan çok memnunuz. Sizlerin Hindistan’dan, daha doğrusu muhteşem Hindistan’dan geliyor olması da beni ayrıca çok mutlu etti. Ben Dünya’nın birçok ülkesini ziyaret ettim ama ister inanın ister inanmayın, en güzel hatıralarım Hindistan’dadır. 2 yıl önce Rotary International Arkadaşlık Değişimi Programı kapsamında Solapur şehrindeydim. Ayrıca Tanpi’ye de gittik, o yoldan aşağıya indik ve ben Solapur şehrinde Hintli bir ailenin evinde, onlarla 10 gün yaşadım. Orada gerçek Hint misafirperverliğini gördüm. Hindistan’a turist olarak gittiğinizde aynı Bodrum’da olduğu gibi o muhteşem otelleri görürsünüz ancak gerçek Hint misafirperverliğini insanlarla kalarak hissedersiniz. Orada çok güzel arkadaşlıklar edindik. Onları da Bodrum’da ağırladık. Türkiye, misafirperverliği ile tüm dünyada tanınır ama söylemem gerekir ki Hindistan daha da misafirperver. Tekrar Bodrum’a hoş geldiniz diyorum. Umarım iyi vakit geçiriyorsunuzdur ve geçirmişsinizdir. Bodrum ve Hindistan arasında ve diğer şehirlerle de güzel sağlam arkadaşlıklar, iş arkadaşlıkları kurulacağına inanıyorum. Bodrum’un tadını çıkartın. Bir daha görüşmek dileğiyle iyi akşamlar.” dedi.

Geceye katılan Hintli misafirler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ile sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

122 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.896
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle