Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik denetimler devam ediyor

admin | 09 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Keşan Belediyesi kış aylarında kullanılması planlanan kömürlerden numune alımlarını artırarak sürdürüyor.

Keşan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde hem ithal hem de yerli kömürün satışına ilişkin satış izin belgesine sahip firmalarda denetim yapıldığı belirtildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri denetimlerle ilgili şunları kaydetti: “Halkımızın daha sağlıklı bir ortamda yaşaması için belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygun kömür satışı yapmayan firmalara da gerekli yaptırımları uyguluyoruz. Bu kapsamda belgesiz kömür sevkiyatı yaptığı tespit edilen firmalara 2017-2018 kış mevsimi öncesinde toplamda 25 bin 472 TL idari para cezası kesildi ve sevkiyatı yapılan belgesiz kömürler kaldırılarak ilçe dışına çıkarılması sağlandı. Aynı zamanda satış izin belgesine sahip olup ancak satışını yaptığı kömürlerin çuvallarında kriterlere uymayan değerler taşıyan kömürlerin de ilçe girişine izin verilmiyor. 1 Haziran 2017 tarihli İl Mahalli Çevre Kurulu kararlarında belirtilen yerli kömür ve ithal kömür kriterlerinisağlayan ve Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden uygunluk izin belgesi ve satış izin belgesi alan firmalar belediyenin www.kesan.bel.tr adlı internet sitesinde 2017-2018 Kış Mevsiminde Kömür Satışı Yapabilecek Firmalar başlığı altında yayınlanmakta ve yeni belge alan firmalar olduğu takdirde güncellenmektedir.”

 

Önümüzdeki günlerde denetimler artarak devam edecek

 

Denetimler esnasında sevkiyatı yapılmış kömürlere ait belgeleri denetim ekiplerine sunamayan apartmanlara ve sevkiyatı gerçekleştiren firmaya idari para cezaları kesildiğini belirten müdürlük yetkilileri şunları aktardı: “Bu cezanın yanı sıra söz konusu kömürlerin Keşan dışına çıkarılması sağlanıyor. Ağır kış şartlarında mağdur durumda kalınmaması için apartman yöneticileri sevk irsaliyesi ve satış izin belgesinde Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü <kontrol edilmiştir> kaşesinin bulunduğuna dikkat etmeleri gerekmektedir.”

 

Sevkiyatı yapılan kömürlerden numune alımları devam ediyor

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün “Katı Yakıt Numune Alma” genelgesine ilişkin kömürlerden numune alındığı aktarılan açıklama şunlar dile getirildi: “Denetimler sırasında ekiplerimiz kömürlerin, Keşan özelindeki katı yakıt kullanımına ilişkin kriterlere uygunluğunu denetliyor. Bu kapsamda Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve hava kirliliğinin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, 2017-2018 kış mevsimi öncesinde kömür satışı için yetki belgesi alan firmaların satış yaptığı apartmanlardan alınan kömürler, akredite laboratuvarlara gönderiliyor. İlk kez numune alınan kömürlerinkriterleri karşılamadığının tespiti halinde numune alınan apartmandaki kömürlerin kaldırılması isteniyor. Aynı firmanın kömüründen ikinci defa numune alınıp sonuçlar yine istenen değerleri karşılamıyorsa, firmanın Keşan genelinde sevkiyat yaptığı kömürlerin tamamını kaldırılması isteniyor ve durum Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildiriliyor. Alınan numuneler neticesinde iki defa kriterleri karşılamayan firmaların kömür satış izin belgesi bir yıl süreyle iptal ediliyor.

Belediye yetkilileri, Keşan’ın rahat ve temiz bir nefes alması için vatandaş odaklı çalışmaların artarak devam edeceğini bildirdi.

İl Mahalli Çevre Kurulu kararları gereğince Keşan’da ısınma amacıyla 5 bin 800 kalorinin altında ve yüzde 1,6 kükürt değerinin üzerinde kömür kullanılmasının yasak olduğu bir kez daha vurgulanan açıklamada, vatandaşların belgesiz kömür kullanmamaları konusunda uyarıldı.

Hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik denetimler devam ediyor

Hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik denetimler devam ediyor

99 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7492
EURO 4,6506
BIST $11.288
ALTIN 162,5945

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle