Hoşgeldiniz  

Güzelbahçe’de 1. Küçükkaya Zeytin Şenliği düzenlendi.

admin | 11 Aralık 2017 | Etkinlik, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Güzelbahçe’nin daha önce köyü olan ancak  son Büyükşehir yasasından sonra mahalleye dönüştürülen Küçükkaya’da zeytin şenliği düzenlendi.

Silahlı saldırı sonucu ayağından yaralan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce bir hafta aradan sonra ilk kez halkın arasına çıktı ve coşku dolu alkışlarla karşılandı. Başkan İnce, öncelikle kendisine yapılan saldırı nedeniyle bir hafta boyunca vatandaşlardan ayrı kaldığını belirterek, “Saldırganlar yakalanmış, emniyet güçlerimiz bugün yarın gerekli açıklamayı yapacaklar” dedi.

Üreticiye  destek verdiklerini ve Atatürk’ün “Bu milletin efendisi köylüdür” şiarından yola çıktıklarını belirten Başkan İnce, “Payamlı’da Bardacık Festivali’nden sonra Çamlı ve Yelki’de açtığımız yöresel pazarlarla üreticilerimize destek olmaya çalışıyoruz. En küçük mahallemiz olan Küçükkayalı üreticilerimize destek olmak için böyle bir şenlik düzenledik. Üreticilerimiz zeytinini, zeytinyağını tanıtsın ve satsın istedik. Gelecek yıllarda şenliğimizi daha geniş kapsamlı yapacağız” dedi.

CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam da yaptığı konuşmada İzmir’de başta Büyükşehir olmak üzere belediyelerin özellikle de Güzelbahçe Belediyesi’nin kırsal kalkınmaya önem verdiğini ve üreticiyi desteklediğini söyledi. Çam, “Bu şenliğimizin amacı da köylümüze destek olmak” dedi.

Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar da belediye ve Kent Konseyi’nin el ele vererek üreticiye sahip çıktıklarını belirterek, “Payamlı Küçükkaya Kooperatifimiz ve Çamlı Kooperatifimiz aracılığıyla üreticilerimizin ürünlerini satın alıp tüketiciye ulaştırıyoruz. Ayrıca tescilini yaptırdığımız Güzelbahçem markasını da yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Küçükkaya Muhtarı Muharrem Arslan da böyle bir şenlik düzenlediği için Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye teşekkür etti.

Bu arada şenlik kapsamında en iyi hurma zeytin yarışması yapıldı.  Yarışmada birinciliğe Ali Arslan, ikinciliğe Mehmet Balta, üçüncülüğe ise İlayda Yalçın seçildi. Dereceye girenlere ödül olarak tam, yarım ve çeyrek altın verildi.

IMGL0241 (Kopyala)
IMGL0249 (Kopyala)
IMGL0252 (Kopyala)
IMGL0307 (Kopyala)
IMGL0314 (Kopyala)
IMGL0396 (Kopyala)
IMGL0402 (Kopyala)
IMGL0409 (Kopyala)

 

94 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $12.790
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle