Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

GÖNÜL ERLERİ ‘MEKTEB-İ İRFAN’DA

admin | 02 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bin yıllık kardeşliğimizin gönül mimarlarını anmak için düzenlenen “Mekteb-i İrfan”ın ilk programı, Yunus Emre güftelerinin Agâh ve orkestrası tarafından icra edildiği programla başladı.

Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu’na özel hazırlanan “Mekteb-i İrfan” programında her ay bir Anadolu’nun gönül eri anılacak ve eserleri icra edilecek. Bu programla, gönül erlerimizi ve  manevi dinamiklerimizi günümüz insanına, özellikle gençlere anlatabilmek hedefleniyor. Manevi önderler ve gönül erlerine ait kadim sözlerin musiki ile buluşmasını amaçlayan programın ilki, Otağ-ı Hümayun’da Yunus Emre güfteleri ile başladı. “Mekteb-i İrfan”, Agâh ve orkestrası tarafından gerçekleştiriliyor.

Anadolu İslâm Medeniyeti’nin kardeşlik temellerinin atılmasında önemli yeri olan Yunus Emre ile başlayan “Mekteb-i İrfan” yolculuğu; Seyyid Nesimi, Pir Sultan Abdal, Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri, Niyâzi Mısrî, İbrahim Hakkı Hazretleri ve Alvarlı Efe Hazretleri ile devam edecek.

İRFAN MEKTEBİ KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRİYOR

Yunus Emre güftelerinden oluşan bir program icra eden Agâh, “Gönül erlerinin irfan mektepleri; birlik, beraberlik, kardeşlik bağlarını perçinliyor, edebiyat, sanat, kültür ve fikir ocağı olmalarının yanı sıra da bir moral kaynağı olarak millete hizmet ediyor” dedi.

Anadolu’yu mayalayan gönül erlerinin irfan mekteplerinin sadece İslâmi terbiye mekânları olmadığını söyleyen Agah sözlerine şöyle devam etti:

“Anadolu’yu mayalayan gönül mimarlarını, her programımızda bir tanesinin eserlerini seslendirerek niyaz etmeyi amaçlıyoruz. Arada hayatlarından ufak tefek kesitleri, önemli noktaları da sizlerle paylaşmak niyetindeyiz. Bu programın meydana gelmesinde başta Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya, Türkiye Yazarlar Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne çok teşekkür ediyoruz. Erenlerin, Allah dostlarının güftelerinden oluşan bu eserleri sizler için seslendireceğiz.”

YUNUS’UN GÜFTELERİ OKUNDU

Agâh ve ekibi programda güftesi Yunus Emre’ye ait “Şehitlerin Ser Çeşmesi”, “Allah Emrin Tutalım”, “Yine Aşkın Sırrı Düştü Serime”, “Mecnun’a Sordular”, “Sordum Sarı Çiçeğe”, “Ey Aşıkan” gibi güftelerini seslendirdi.

Mecidiyeköy erotik shop için tıklayınız.
Mecidiyeköy sex shop için tıklayınız.
taksim erotik shop için tıklayınız.
taksim sex shop için tıklayınız.
Erotik shop için tıklayınız.

81 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.487
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle