Hoşgeldiniz  

Göl Yazıevi yeni eserlerin üretilmesine ilham oluyor

admin | 14 Eylül 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Nilüfer Belediyesi’nin, yazar ve çevirmenlerin çalışmalarını daha rahat bir ortamda yapmaları için hayata geçirdiği Göl Yazıevi konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Şimdiye kadar 11 konuk Göl Yazevi’nde kalarak hem çalışmalarını sürdürdü, hem de okurları ile buluştu.

Nilüfer Belediyesi’nin Gölyazı’da hizmete açtığı  Göl Yazıevi, her yıl  yazar ve çevirmenlere kapılarını açıyor.
Yazar, senaryo yazarı, şair, editör, çevirmen, araştırmacı ve akademisyenleri Nilüfer’de bir ev ortamında ağırlamak, sakin bir ortamda çalışmalarını tamamlamalarına olanak sağlamak üzere hayata geçirilen ve 2016 yılından bu yana aktif olarak hizmet vermeye başlayan Göl Yazıevi’nde, bir yıl içinde 11 değerli  ismi  ağırlandı. Farklı zaman aralıklarında Göl Yazıevi’nde kalan konuklar, eserlerini Gölyazı’nın eşsiz ve tarihi dokusu eşliğinde sürdürdü. Çeviri, şiir, araştırma, eleştiri, öykü gibi yazın sanatının farklı alanlarında eserler veren yazarlar, konakladıkları süre içerisinde her yaştan Nilüferli okurla “Göl Yazıevi Buluşmaları” kapsamında bir araya geldi ve onlarla deneyimlerini paylaşma olanağı da buldu.
Göl Yazıevi’nde kalarak çalışmalarını sürdürmek isteyen yazar, senaryo yazarı, şair, editör, çevirmen, araştırmacı ve akademisyenler 30 Eylül 2017 tarihine kadar http://golyazievi.nilufer.bel.tr/basvuru adresinden başvuruda bulunabiliyor.  Göl Yazıevi Seçici Kurulu’nun değerlendirmesinin ardından, her yıl ekim ayının ilk haftası konaklama takvimi belirleniyor ve konaklamaya hak kazanan isimler bilgilendiriliyor.
Göl Yazıevi’nden yararlanmak isteyenler  başvuru koşullarını  http://golyazievi.nilufer.bel.tr adresinden öğrenebilir.

113 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $12.956
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle