Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Gökmen ödülüne kavuştu…

admin | 26 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel HaberlerKarşıyaka’nın Basın Özgürlüğü Ödülü Gökmen Ulu’ya

Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından 6’ncı kez düzenlenen Basın Özgürlüğü Ödülü bu yıl Gazeteci Gökmen Ulu’ya verilmiş ancak Ulu cezaevinde olduğu için ödülü kendisine teslim edilememişti. 174 günlük tutukluluk sürecinin ardından 8 Kasım’da tahliye edilen Gazeteci Gökmen Ulu, ödülüne de kavuştu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve İGC Başkanı Misket Dikmen, ödülü Ulu’ya takdim etti.

TUTUKLU GAZETECİLER ADINA
‘Tüm Tutuklu Gazeteciler Adına’ verilen ödül, Araştırmacı Gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası Programı canlı yayınında Gazeteci Gökmen Ulu’ya teslim edildi. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’ndaki programın konukları arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ile İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da vardı. Yaklaşık bin İzmirli de salonu doldurdu. Ödülün verildiği sırada, salonda ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganları atıldı. Özgürlüğünün ardından ödülüne de kavuşan Ulu, duygu dolu anlar yaşadı. Salonu dolduran İzmirliler, gazeteciye sevgi gösterilerinde bulundu. Gökmen Ulu, bu ödüle Temmuz ayında layık görülmüş ancak o süreçte Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu için ödülünü alamamıştı.

“YAŞASIN ÖZGÜRLÜK”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Ne yazık ki Türkiye’de medya organları ve basın mensupları baskı altında. Basın Özgürlüğü Ödülü normalde özgür basına verilir ama ülkemizde tutuklu basın mensuplarına vermek zorunda kalıyoruz. Bu, işin acı tarafı. Bu yıl ödülü, tüm tutuklu gazeteciler adına, Karşıyakalı basın emekçisi Gökmen Ulu’ya vermiştik. Kendisi cezaevinde olduğu için ödülünü alamamıştı. Ödülü Silivri’ye götürmek istemedik. İçimizdeki umudu hep koruduk ve bugün ödülü kendisine teslim ettik. Yaşasın özgür basın, yaşasın özgürlük” dedi.

“ENGELLERLE KARŞI KARŞIYAYIZ”
İGC Başkanı Misket Dikmen de “İfade ve basın özgürlüğü önünde büyük engellerle karşı karşıyayız. Bu yıl Basın Özgürlüğü Ödülü’nü, Karşıyaka’nın bir hemşehrisine verme kararı aldık ancak içimiz buruktu. Çünkü Gökmen tutukluydu. Sabrettik, bekledik. Çok şükür ki ödülü almak yine kendisine nasip oldu. Artık aramızda ve özgür. Tüm olumsuzlukların arasında, en büyük tesellimiz bu oldu” diye konuştu.

TEESSÜF EDİYORUM!
Gazeteci Gökmen Ulu ise “Çok özel ve anlamlı bir ödüle sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gazeteciliğim nedeni ile bana bu ödülü layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum ve gazeteciliğim nedeni ile beni zindanlara koyanlara da teessüf ediyorum” dedi.

Karsiyaka_9364
Karsiyaka_9286
Karsiyaka_9285
Karsiyaka_9235
Karsiyaka_9146
Karsiyaka_9130
83 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.123
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle