Hoşgeldiniz  

GERMENCİK YAŞLI HİZMETLERİNDE MARKA KENT OLMAYA HAZIRLANIYOR

admin | 07 Temmuz 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Germencik Belediyesi kurmuş olduğu Yaşlı Danışma ve Eğitim Merkezi (YADEM) ile başlattığı yaşlılık ve yaşlanma hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin ilk Gerontoloğu ve Gerontoloji bölümü kurucusu Prof. Dr. İsmail Tufan’ın danışmanlığında Germencik Belediyesi öncülüğünde kurulan YADEM Germencikli yaşlılarımıza psikolojik, sosyal, kültürel ve sağlık alanlarında hizmet veriyor.  Aktif yaşlanmanın günümüzde giderek önem kazanmasından yola çıkarak vizyoner belediye anlayışını güden Germencik Belediyesi, Germencik’in yaşlanma sürecini yeniden tasarlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Başkan Ümmet Akın; “Konusunda Uzman Gerontoloğumuz İsmail hocamız ve ekibinin ilçemizde yaptığı incelemeler sonucunda oranı % 18’i bulan Germencikli 60 yaş ve üzeri hemşerilerimizin aktif, üretken ve sağlıklı bir ömür sürmeleri adına yeni hizmet modellerimiz ile bir dönüşüm başlatmayı hedefliyoruz. Öncelikle amacımız yaşlılarımızın yaşam tarzlarında sağlıklı yaşlanmalarını sağlayacak alışkanlıkları desteklemek, sağlıkları için zararlı alışkanlıklarını değiştirmek adına öneri ve takipte bulunmak, Psikolojik açıdan görüşmelerle destek vermek, sosyal hakları konusunda onları bilinçlendirip gerekli mercilere yönlendirmek. Aile ilişkilerini ve toplumsal bağları destekleyici etkinlikler organize etmek ve uluslararası camiadan önde gelen hocalarımız ile Dünya standartlarında eğitim vermektir.  Yani kısacası Germencikli yaşlılarımızın uzun ve kaliteli yaşama kavuşmasını sağlayacağız. Yaşlılarımız artık evde boş oturmayacak sosyal faaliyetlere katılacaklar ve Germencik’te yaşlanmak bir ayrıcalık haline gelecek.”dedi.

YADEM Hafta içi her gün sabah 08.00 akşam 17.30 arası Germencik Kent Meydanı Türk Kültür Evinde hizmet vermektedir.  İlerleyen günlerde YADEM’e gelemeyen yaşlılarımız için evde bakım faaliyetleri de başlayacaktır.

106 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6904
EURO 4,3455
BIST 108.489
ALTIN 151,5386

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle