Hoşgeldiniz  

Zübeyde Annemizi andık 94 yıl sonra, aynı özlemle…

admin | 14 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka’ya emanet ettiği annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 94’üncü yılında, kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törende, İzmir’in dört bir yanından gelen katılımcılar, onlarca sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar da hazır bulundu. Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nı çiçeklerle donattı. KARGEM öğrencileri Zübeyde Anne’ye yazdıkları mektubu okudu. Duygu dolu anlar yaşandı.
GENÇLERDEN MEKTUP

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım için Karşıyaka’daki kabri başında anma töreni düzenlendi. Karşıyaka Belediyesi ve onlarca sivil toplum örgütünün işbirliğiyle gerçekleştirilen törene; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Zehra Akpınar, İzmir Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
GENÇLERDEN ANNE’YE MEKTUP

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, KARGEM öğrencileri de kürsüye çıkarak Zübeyde Anne’ye yazdıkları mektubu okudu. Atatürk’ün en büyük emaneti Zübeyde Anne’nin mezarı, çiçeklerle donatıldı, çelenkler sunuldu, dualar okundu. Karşıyaka Spor Kulübü’nün bayan voleybolcuları da anıt mezara karanfiller bıraktı.
“EMANETİNİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Günün anlamına ilişkin duygularını dile getiren Dr. Türkegül Kocaoğlu, “Türk tarihinin en büyük devlet adamını yetiştiren, sevgili Zübeyde Anamızı ölümünün 94. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz” dedi. Türkegül Kocaoğlu, çağdaş İzmirli kadınlar olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği ilkelere ve Cumhuriyet’e sonsuza dek sahip çıkacaklarını dile getirdi.
“ATATÜRK’ÜN İLÇESİ KARŞIYAKA”

Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Nurşen Balcı da “Karşıyakamızın pek çok özelliği var ve hepsiyle gurur duyarız. Ama biz en çok, Mustafa Kemal Atatürk ile annesi Zübeyde Hanım’ın Karşıyakası olmakla gurur ve onur duyarız. Bu paha biçilemez değerler, Karşıyaka’nın geleceğini aydınlatıyor. Büyük hatırası önünde rahmetle, saygıyla ve minnetle eğilirken, Annemize ve Atamıza bir kere daha söz veriyoruz: rahat uyuyunuz, çünkü Karşıyaka emanetlerinizin yılmaz nöbetçisi ve asla vaz geçmeyecek sevdalısıdır” diye konuştu. Cumhuriyet Kadınları Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Caner de Atatürk’e ve Annesi Zübeyde Hanım’a olan bağlılıklarını dile getirdi.

karsiyaka_4658 karsiyaka_4666 karsiyaka_4677 karsiyaka_4682karsiyaka_4712 karsiyaka_4732 karsiyaka_4773 karsiyaka_7845karsiyaka_7853 karsiyaka_7860 karsiyaka_7865 karsiyaka_8642

278 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4884
EURO 4,1792
BIST 104.474
ALTIN 145,5955

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle