Hoşgeldiniz  

Zeytineli Köyü zeytin ile tanıtılacak

admin | 18 Ocak 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

baskan-sibel-uyarKadının sosyal ve ekonomik hayata katılımına yönelik yaptığı çalışmaları hız kesmeden sürdüren Urla Belediye Başkan Sibel Uyar, Zeytineli Köyündeki kadınların talepleri üzerine zeytin işleme kursu açtı. Urla Belediyesinin her mahallede açtığı Liderlik Eğitimi kurslarına katılan Zeytinelili kadınlar köylerinde bu tarz kursların daha önce hiç açılmadığını belirtirken haftanın bir gününü kendilerine ayırdıkları için çok mutlu olduklarını ve birlikte birşeyler paylaşabilmenin kendilerine verdiği sevinci dile getirerek Başkan Uyar’a teşekkür ettiler.

 

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılan Zeytineli kadınları kendi projelerini kendileri yazdılar. Köylerini zeytin ile tanıtmayı hedefleyen kadınlar yaz aylarında açacakları üretici pazarından da gelir elde etmeyi planlıyorlar. Ayrıca Başkan Sibel Uyar’a köylerinde çay ocağı açmayı istediklerini ileten kadınlar Başkan’dan tam destek aldılar.

 

Zeytineli Köyümüzü zeytin ile tanıtacağız diyen Başkan, kadınlarımız hayatın her noktasında olmalı.Karar verme mekanizmalarında daha çok kadının yer alması adına elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim” sözlerine yer verdi.

2 3 4 56 7 8 9110

 

225 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4746
EURO 4,1697
BIST 105.324
ALTIN 146,6888

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle