Hoşgeldiniz  

Yeni nesil yolcu gemiler her türlü konforu barındırıyor

admin | 24 Şubat 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yaşam

 

Avrupa’daki gemi inşa endüstrisi Asyalı rakiplerinin baskısı altında. Ancak yolcu gemisi inşa etme konusunda Avrupa birinciliği kimseye kaptırmıyor. Üstelik yeni gemiler hem çevre dostu hem de çok daha büyük.

Uluslararası Yolcu Gemileri Derneği (CLIA)’ne göre bu yıl 25 milyondan fazla kişi yolcu gemileri için rezervasyon yaptıracak. Geçen yıla göre 1 milyondan fazla. Daha fazla yolcu daha fazla gemi ihtiyacı demek. 2017’de dünya çapındaki 448 yolcu gemisi filosuna 26 yeni açık deniz, nehir ve dev yolcu gemisi eklenecek.

Sadece 2017’de toplamda 28 bin yolcu kapasiteli 12 yeni açık deniz yolcu gemisi küresel filoya katılacak. Endüstri birliği CLIA’ya göre 2017’de tamamlanacak her dört gemiden biri Alman tersanesi veya iştirakleri tarafından inşa ediliyor.

Avrupalı tersaneler çok büyük ve karmaşık sistemler inşa etmek konusunda onlarca yıllık tecrübeye sahip ve bu konuda uzmanlaşmış durumda. Yan sanayide de kaliteli uzman şirketler var ve nitelikli personele sahipler. Endüsri derneği IG Metall işleyişten övgüyle bahsediyor. Ancak mükemmel şeyler geliştiren mühendislerin olması yetmez. Onların projelerini gerçekleştirecek insanlara da ihtiyaç var.

248 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,4781
EURO 4,1768
BIST 105.192
ALTIN 147,0914

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle