Hoşgeldiniz  

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

admin | 27 Nisan 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Karşıyaka Belediyesi, ilçenin en işlek merkezlerinden biri olan Yalı Mahallesi 6418 sokak ve çevresini sil baştan yeniliyor. Geçtiğimiz haftalarda başlatılan hizmet hamlesiyle altyapısından çöp konteynerlerine kadar tamamen elden geçirilen bölge, daha estetik ve modern görünüme kavuşacak. Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.
HATLAR YER ALTINA ALINDI

Karşıyaka Belediyesi tarafından, Yalı Mahallesi’ndeki pazar yerinin de bulunduğu 6418 sokak ve çevresinde hayata geçirilen yenileme çalışmaları hızla ilerliyor. Karşıyaka’nın en kalabalık merkezlerinden biri olan sokakta altyapı çalışmaları tamamlandı. Elektrik, telefon ve internet hatları yer altına alınarak, görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı. Eski elektrik direklerinin de sökümüne başlandı.
HEM YENİLENİYOR HEM YEŞİLLENİYOR

Bölgedeki yol ve kaldırımlar imar planlarına uygun olarak genişletildi. Yağmur suyu hatları yenilendi. Parke taşı döşeme çalışmaları sürerken, yol kenarlarında fidan dikimine başlandı. Hızla devam eden çalışmalar; Cahar Dudayev Bulvarı ile 6418 sokağın kesiştiği noktada yapılacak refüj, yeşil alan ve otopark düzenlemesi ile sona erecek. Buradaki çöp konteynerleri yer altına alınacak. Yer altı konteynerine uygun olmayan diğer noktalara yeni yer üstü konteynerleri konulacak. Tüm aydınlatmalar da yenilenecek.
PAZAR YERİ DE ELDEN GEÇİYOR

Öte yandan, yenileme çalışmalarına pazar yeri de dahil edildi. Devam eden çalışmalar kapsamında alanda bakım ve onarım yapılırken, pazar yerinin altındaki atıl alan otopark olarak düzenleniyor. Bin 500 metrekarelik alanda oluşturulan otopark, kameralı güvenlik sisteminin de kurulmasının ardından, Mayıs ayında hizmete açılacak. Hem vatandaşlar hem de pazar esnafı ücretsiz olarak yararlanabilecek.
“HALK İSTEDİ, BİZ YAPIYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “6418 sokak, Yalı Mahallesi’nde onlarca esnafı barındıran ve güler yüzlü, aydınlık insanlarıyla Karşıyaka’ya umut saçan bir merkez konumunda. Halkın da öneri ve taleplerini alarak, bu bölgeyi modernize etmek, alt ve üst yapı eksiklerini gidermek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Vatandaşlardan aldığımız olumlu tepkiler de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Çalışmaları kısa süre içinde tamamlayarak, sokağımızı daha güzel, estetik ve modern yüzüyle halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

Yalı Mahallesi’ne modern dokunuş

203 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5128
EURO 4,1839
BIST 105.064
ALTIN 146,1173

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle